fonradar

Bankaya Elden Yatan Paradan Sınır Var mı?

Merhaba Arkadaşlar/Üstadlarım;

Şifaien duymuş olduğum bir bilgiyi araştırmama rağmen birşey bulamadım ve sizin bu konudaki fikir ve yorumlarınızı almak istedim;

Bankaya elden yatırdığıımız veya başka birinin bizim hesabımıza yapmış olduğu teslimatlarda 12 000,00 ytl gibi bir sınır olduğu, bunun aşıldığı takdirde cezai işleme muhatap olduğumuz gibi bir bilgi edindim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İyi çalışmalar, hoşçakalın.

12,000 gibi bir tutar hiç söz konusu değil. 8,000 lik sınır var . Fakat o da bildiğiniz gibi başka birşey.
Şöyle düşünün ben diyelim ki akaryakıt istasyonuyum veya marketim hergün nakit olarak çok fazla satış yapıyorum. Akşamları da hasılatımı bankaya yatırıyorum. Şimdi 8000 ytl geçerse yatırmıyacakmıyım.
Herhalde bir yanlış algılama olmuş.

!!!

Sn. Sayar

Sizin bahsetmiş olduğunuz husus Bankalar üzerinden yapılan işlemlerde belirli bir miktarı aşan tutarların Maliye Bakanlığının Vedop diye bilinen sisteme aktarılması işlemidir. Bu işlem tamamen Bakanlığın dahili uygulamasıdır. Bu nedenle Banka hesaplarına yatırılan veya havale edilen tutarda bir kısıtlama yoktur. Ancak ilerde bu paranın kaynağını izah etmek zorunda kalabilirsiniz.

Merhabalar Üstadlarım;

Cevaplarınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

İyi çalışmalar, hoşçakalın.