fonradar

Bankaya Verilen Gelir Tablosu+Bilanço

• Konbuyu başlatan SMMMESUT
  • Başlangıç tarihi
S

SMMMESUT

Ziyaretçi
bankaya kredi için başvuru sırasında mükellefin muhasebecisinden habersiz gayriresmi düzenlemiş olduğu bilanço+g.tablosundan dolayı sorumlu kimdir. Defterine bakmayan bir meslek mensubu düzenlemişse sorumluluk nedir?

MERHABA MESUT BEY
bankalar kredi için istedikleri bilanço+gelir tablosunu vergi dairesinden onaylı istiyorlar birkaç kez kredi işlemlerim oldu ve banka benden V.D.nden onaylı istediler kimi bankalarda smmm onayını yeterli görüyorlar meslek mensubu onayı gerektiren işlemlerde yanıltıcı işlem olduğu tespit edilirse evrağı ibraz eden kişi kadar tasdik eden de müteselsilen sorumludur

Teşekkürler Erkan Bey cevabınız için,
ama burada süistimal de olabilir. Kredi almak için benim kartımı normal kaşemi kullanıp sahte imza atarsa??? nasıl önlem alınabilir?

SMMMESUT' Alıntı:
Teşekkürler Erkan Bey cevabınız için,
ama burada süistimal de olabilir. Kredi almak için benim kartımı normal kaşemi kullanıp sahte imza atarsa??? nasıl önlem alınabilir?

Merhaba,
Bu durumda devreye mali hukuk yanında Ceza Hukukuda girer. Karşı taraf hakkında "Evrakta Sahtecilik" suçundan dava açabilirsiniz.

Ynt: Bankaya Verilen Gelir Tablosu+Bilanço

herkese kolay gelsin.
Y.K.B na silah ruhsatı almak için emniyet v.dairesi onaylı mali tabloları istiyor.
v.dairesine dilekçe ile başvurduk (ek 2010 kurumlar bey.çıktısı)
v.dairesi temmuz da d.v.beyannamesini verin öyle onaylarız diyor. bu işlem nasıl oluyor şuan haziran dönemine ait beyannameyi veremiyorum.

mayıs tarihli beyanname hazırlayıp int.verip ödemesini yaptım onu da kabul etmiyorlar.
biz mi yanlış yapıyoruz onlar mı yanlış düşünüyor.
uygulama yapan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim
saygılarımla;

İlgili ay bitmeden beyanname verilmiyor. Belki de anlatmak istedikleri Bilanço ve Gelir tablosu için belli miktarda damga vergisi ödeniyor ya onun damga vergisi beyn hazırlamanızı istemişlerdir.

sanırım anonim şirketin bilançosunu onaylatmaya çalışıyorsunuz damga vergisi beyannamesi istediklerine göre ,siz onaylanacak bilanço ve gelir tablosuna damga vergisi defterinin şu tarih sayılı sayfasına işlenmiştir mührünü basıp imzalatıp götürün damga vergisi mükellefi olanlar için dönem bitmeden beyannamenin verilip ödenmesi söz konusu olmadığından yapılacak işlemin bekletilmesi gibi bir uygulama olamaz diye düşünüyorum