fonradar

Başka Şehirde Depo Kiralamak ?

Bursa'da dükkanım var tek başıma çalışıyorum istanbul'dan mal alıp çevre illere satıyorum.Ulaşım ve sipariş sevkiyatı için işimi kolaylaştırmak açısından Yalova'da depo kiralamam gerek.Fatura adresi olarakta orayı göstermem gerek.Bunun için neler yapmalıyım.Teşekkürler.

Sayın Emrah

Eğer şirketseniz Yalovada kiralayacağınız yeri merkezinize bağlı olmak kaydıyla Karar alıp Ticaret Sicilde Şube olarak açılışını yapın.Vergi Dairesine Bilgi verin. Eğer şahıs firması iseniz Ticaret Sicilde kaydınız varsa yukardaki işlemleri,Ticaret Sicil kaydınız yoksa sadece bir dilekçe ile merkez işterinize bağlı olmak üzere Yalovada bir şube açtığınızı bildiren dilekçe ile bağlı olduğunuz vergi dairesine başvurun.Ayrıca işçi çalıştıracaksanız yukardaki işlemlerden sonra Yalova S.G.K müdürlüğünde S.G.K dosyası açtırın.

İlginiz için teşekkür ederim Ferhat bey hemen cevap yazmışsınız.Benim yanımda çalışan kimse yok. Bursada hala işletmekte olduğum ruhsatlı dükkanım var.Yalovada şube açmak istiyorum oradada kimse çalışmayacak ben gittiğim zaman o dükkanı kullanmak istiyorum.Büro tarzı diyelim.Benim asıl sorum İstanbuldan aldığım ürünün yalovadaki adrese faturalandırılması için nasıl bir açılış yapmam lazım.Şube veya depo olarak gösterdiğim zaman yalovada ruhsat işlemleri tekrarı olurmu.Teşekkürler.