Bayram Tatili Yıllık İzine Dahil mi ?

İyi günler. 20 günlük yıllık iznim var. 27.06.2016 tarihinde ayrılmayı düşünüyorum.04.07.2016-10.07.2016 tarihleri arasında 9 günlük bayram izni (pazartesi yarım gün ve cuma günü idari izinli sayılıyor) sayılıyor mu? Bu konuda bilgisi olan var mı?

İdari izinli sayılma kamu içindir. Özel sektörü bağlamaz. Bunun dışında resmi tatil ve bayram günleri izin sürelerine dahil edilmez. İzniniz 20 gün+resmi tatil ve bayram günleridir.

Ya da şöyle söyliyim ben 29.06.2016 tarihinde 15 günlük izne ayrıldığım zaman ne zaman iş başı yapmam gerek?

Bende kamuda özel hizmet alımıyım. İdari izni sayacağız mı yıllık izne?
İyi günler. Ben bir kamu kuruluşunda taşeron firmaya bağlı öğretmen kadrosunda çalışmaktayım. Normalde veri otomasyon(bilgisayar işletmeni) yapması gereken bir işi, meslek elemanlarına yaptırabilirler mi?
Arefe günü , idari izin dediğiniz günler dahil , izin süresi içindeki cumartesi günleri de izin sürenizden sayılır, sayılmayacağına dair özel bir hüküm yoksa sözleşmenizde.
İzin başlangıç ve bitiş tarihleri arasındaki hafta tatili ve bayram günleri izin süresinden sayılmaz, diğer günlerin hepsi ( bayrama denk gelmeyen cumartesi ler dahil) yıllık izin sürenize dahildir.

29 haziranda 15 günlük izninizi kullanmanız durumunda 20.07.2016 tarihinde çalışmaya başlamanız gerekir.
15 gün izin + 3,10,17 temmuz pazar günleri (3 gün) + 5,6,7 temmuz bayram günleri (3 gün) = toplam 21 gün