fonradar

Bel Fıtığı Ve Ayakta Çalışamaz Raporu Hk.

Merhaba;ben eşim adına yazıyorum.yaklaşık 8 senedir yarı özel yarı devlet olan kurumda çalışıyor.2 hafta önce bel fıtığı teşhisi kondu.işi gereği ayakta çalışması gerekiyor.işyerine telefon etmiş müdür başka bir ilçede de oturarak çalışırsın demiş fakat ben şu an bulunduğumuz ilçede çalışıyorum.yeni ev kredisi çekip ev aldık ve eşimin maaşı olduğu gibi krediye gidiyor.benim maaşımdan az bir para kalıyor onunla geçiniyoruz.başka bir ilçeye giderken vericek yol paramız yok.
bizim merak ettiğimiz eğer başka ilçede çalışacaksın diye ısrar ederlerse eşim bankaya ödediği kredi dekontu yada başka bir belgeyi gösterse yatan maaşta belli zaten,buna rağmen yine de gönderme hakları var mı?
bu durumda rapor aldıktan sonra ne yapabilir?
Bizim için çok önemli

Olaya sadece nakil açısından bakarsak; Öncelikle eşinizin işverenle yaptığı iş sözleşmesinde yada başka bir evrakta nakil durumunda bunu kabul etmiş olması gerekiyor. Eğer böyle bir kabul varsa ve işveren hakkaniyetli davranıp işin gereği işçiyi oraya gönderiyorsa gitmesi gerekir.
Fakat sizin durumunuzda nakil asıl konu değildir. Sağlığınızın elvereceği çalışma ortamının başka bir şubede işverence sağlanabilmesidir. Sağlık sorunlarında durum işverene iletildiğinde işveren sizi sağlığınıza uygun işte çalıştırmak zorundadır. Bu imkan farklı bir şubede olabilecekse işverenin iyi niyetli olduğunu varsayabiliriz.
Yol parası için bence işverenle bir görüşme yapmanız ve durumunuzu samimi bir şekilde anlatmanız faydalı olabilecektir.