Belediyeden İşyeri Kiralanması

Bir mükellefimiz, (Ltd.Şti) çeşmede yiyecek üzerine şube açtı (pastane ürünleri ve pizza satışı). İşyerini belediye'den kiralandı ve kira kontratı düzenlendi. Belediyenin kira bedeli için kestiği makbuzda; 2513-KİRA GELİRLERİ 66000,00TL. ve 2000 VERGİ DIŞI GELİR 2822 KESİN TEMİNAT 3960 olmak üzere 2 ad. makbuz verdi. Bu makbuzlara göre;
1) Muhtasar beyannamede nasıl göstereceğiz (ben VERGİ DAİRESİNE stopaj kesintisi yoktur diye dilekçe vermeyi düşünüyorum)
2) Vergi Dairesine dilekçe konusunda danıştığımda, şef illa ki fatura alacaksınız dedi. Israrla elimizdeki makbuzları gösterip fatura alamadığımız söyleyince Belediyeyi arayıp doğruluğunu teyit etti ve bu durumda dilekçemizi kabul edeceğini , ama 2 no.lu kdv beyannamesi vermemiz gerektiğini belirtti.
3) Biz bu 2 no.lu kdv beyannamesini neye göre vereceğiz, Sadece makbuza göre verilebilir mi, Makbuzda kdv belirtilmemiş. % kaçı mükellefimize ait olacak. Tereddütte kaldım.
4) Başka ne gibi işlem yapabiliriz bu konuyla ilgili.
Saygılar..

Ynt: Belediyeden İşyeri Kiralanması

belediyeye ait işyerleri stopaja tabi değil.dolayısı ile muhtasarda göstermeyeceksiniz.

Bu yere ait stopaj yoktur diye dilekçe verdim. Ama 2 no.lu KDV vereceksiniz diyor şef . Benim asıl merak ettiğim konu bu. Elimdeki tahsildar mahbuzuna göre nasıl vereceğim 2 nolu KDV beyanı.

Memur beye sorun neye dayanarak 2 nolu beyannameyi istiyormuş .bizde öğrenelim