fonradar

Belirli iş sözlemesi süresi ve uygulanması

4 yıldır çalışıyorum ve iş sözleşmesi yeni yapıldı 5 aylık süre ile yapılmış süre bitiminde tazminatsınz olarak bitebilir diyor süre devamında şartlar aynen devam eder diyor ben hala 5 aylık sözleşmelimiyim. tazminat hakkım yokmu?

Ynt: Belirli iş sözlemesi süresi ve uygulanması

4 yıldır sigortalı resmi olarak çalışıyorsanız tabi.

tabi çalışıyorum.sigorta yatıyor birde bu mesai uygulaması nasıl yapılıyor tek veya çift mesai neye göre belirlenir?

Yazılı sözleşme yapılmadığında iş kanunu sözleşme sayılır yani sözleşme iş kanunu dur

isodoor ' Alıntı:
4 yıldır çalışıyorum ve iş sözleşmesi yeni yapıldı 5 aylık süre ile yapılmış süre bitiminde tazminatsınz olarak bitebilir diyor süre devamında şartlar aynen devam eder diyor ben hala 5 aylık sözleşmelimiyim. tazminat hakkım yokmu?
4 yılllık çalışmanızı ispat edebilir misiniz? Eğer sgk girişiniz,işyerinizde çalıştığınız süresince imzaladığınız evraklar,tanık.....gibi ispat edebileceğiniz bir durum var ise daha sonra yapılan belirli süreli iş sözleşmesi yapılması hakkında durumunuzu şekillendirebiliriz.....

TURGAYDORA ' Alıntı:
isodoor ' Alıntı:
4 yılllık çalışmanızı ispat edebilir misiniz? Eğer sgk girişiniz,işyerinizde çalıştığınız süresince imzaladığınız evraklar,tanık.....gibi ispat edebileceğiniz bir durum var ise daha sonra yapılan belirli süreli iş sözleşmesi yapılması hakkında durumunuzu şekillendirebiliriz.....

konunun bir başını , bir de sonunu okumazsanız eğer aralarda konuyu açan arkadaşın sigortasının yattığını söylediğini görürdünüz. yeterli bir delil olur zannediyorum ;)