zirve

Beyanlar Neden Uzar?

Üyelik
20 Kas 2006
Mesajlar
63
BEYANLAR NEDEN UZAR?

Değerli meslektaşlar, Kurumlar vergisi beyan süresi uzamış! Zaten biliyorsunuz.

Meslek camiamızda büyük sevinç! mi?, bilemem?

Ama bildiğim, duyduğum bir şey var:
Meslek örgütümüz TÜRMOB Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı?na 21.04.2011 tarihli başvuruda bulunmuş. Başvurusu geri çevrilmemiş olduğu için herhalde kendisiyle iftihar etmektedir ....
Tabii ki; meslek örgütlerimizin, meslektaşlarımızın haklı talepleri, sıkıntıları konusunda duyarlı olmaları, haksız uygulamalara tepki göstermeleri bizleri memnun eder, sahipsiz olmadığımız hissini uyandırır!
Ancak, atı alan Üsküdar'ı geçmeden bu tepkinin konması gerekir. Atı alanın Üsküdar?ı geçmediği sanırım hiç olmadı, ama olsun...

Maliyecilere haksızlık etmeyelim!
Sanırım bu defa Maliyeciler, "yahu, şu kurumlar vergisi beyanını 25 Nisan'a çekmekle muhasebecilere yazık, meslek örgütüne de ayıp etmişiz," diye düşünerek ve de meslektaşlarımıza çok çok acıyarak 4 gün daha süre uzatma lüfunda bulunmuşlar!

Ve 2010 Kurumlar vergisi beyan süresini 25 Nisandan 29 Nisan 2011?e uzatmışlar?.

Bakın ne güzel işte...
meslek örgütümüz de meslektaşlarımızı düşünmüşler ve nerede yayımlandığını göremediğim yazıda bir oda yönetimi demişler ki; "..... Bu yoğunluk göz önünde bulundurularak TÜRMOB tarafından, T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı?na yazılmış 21.04.2011 (Perşembe günü) ulaştırılmış olan yazıyla, meslektaşlarımızdan gelen yoğun istekten de bahsedilerek; 2010 takvim yılına ilişkin Kurumlar Vergisi Beyanname verilme süresinin ay sonuna kadar uzatılması talebinde bulunulmuştur."

Eh..
Baksanıza, maliyeciler de bu talep üzerine birkaç gün istişarede bulunduktan sonra (haaaaa... belki de TÜRMOB Yönetiminde bulunan eski Gelirler Genel Müdürümüzü de kıramamışlar ...) son günün gece yarısına kadar (23.48?e kadar) çalışmışlar, çalışmışlar, düşünmüşler, taşınmışlar, TÜRMOB'u üzmemişler, henüz saat 24'ü geçmeden... karar vermişler!
Ve 2010 Kurumlar vergisi beyan süresini 25 Nisandan 29 Nisan 2011?e uzatmışlar?.

Arkadaşlar,
maazallah, maliye yetkilileri ya uyuya kalsalardı, ya birilerine bir şey olsaydı....!!! meslek mensubu işte o zaman per perişan olurdu!!!!
Görünen gerçek o ki; Sayın Mehmet Timur Genel Başkanımızın döneminde sık sık uzatıldığı gibi, yine uzatmaları oynamaya başladık galiba...
Ancak merak ettiğim bir konu var ki; bence araştırmaya değer:
Acaba son gün son geceye kalan meslek mensuplarının konumu nedir?
Neden bu duruma düşmektedirler? Bu duruma düşüp de Sayın Maliye yetkililerini neden gece yarılarına kadar çalışmak durumunda bırakmaktadırlar!
Olası yanıtını ben vermiyorum.

Saygılarımla. 27.04.2011
G. DEDE
 
Üst