fonradar

Beyanname Gönderebiliyor Musunuz?

teknogs

Katkı Sunan Üye
Merhabalar,

E-beyanname sistemine girebiliyor musunuz? veya giriş yaptıktan sonra herhangi bir işlem yapabiliyor musunuz?
bir çok bürolarada daha henüz beyannameler onaylanmadı sistemde aksaklıklar var.

Acaba uzama ihtimali olabilir mi?

Son düzenleme:
bende aynı şeyi soracaktım, sistem hatası mesajı çıkıyor devamlı.. beyannameleri görüntüleyemiyorum. Hem bürodaki hemde evimdeki bilgisayarımda aynı hatayı verdi. İşlem yapamadım bende

VERGİ USUL KANUNU SİRKÜLERİ/71

Konusu
: Ocak 2015 Dönemine Ait Aylık Muhtasar Beyannameler ile Ocak 2015 Dönemine Ait Aylık Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin Süresinin Uzatılması.

Tarihi : 23/02/2015

Sayısı : VUK-71 / 2015 -1

1. Giriş
Ocak 2015 dönemine ait aylık Muhtasar beyannameler ile Ocak 2015 dönemine ait aylık Katma Değer Vergisi beyannamelerinin verilme sürelerinin uzatılması bu Sirkülerin konusunu oluşturmaktadır.

2. Ocak 2015 Vergilendirme Dönemine Ait Aylık Muhtasar ve Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin Verilme Süresinin Uzatılması:

E-Beyanname sisteminden kaynaklanan teknik arıza nedeniyle, Vergi Usul Kanununun mükerrer 28 inci maddesindeki yetkiye dayanılarak;
23 Şubat 2015 günü akşamına kadar verilmesi gereken Muhtasar Beyannameler ile 24 Şubat 2015 günü akşamına kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi Beyannamelerinin verilme süreleri 26 Şubat 2015 Perşembe günü sonuna kadar uzatılmıştır.

Duyurulur.

Adnan ERTÜR
Gelir İdaresi Başkanı

e-beyan sistemi son zamanlarda ağır ve aksak çalışmaya başladı. Bununla ilgili lütfen giriş yaptıktan sonra sağ üst köşene yer alan görüş/öneri bölümünütıklayarak şikayette bulununuz. Ben ara ara yazıyorum ama çoğul bir şikayet gelmediği için dikkate almıyorlar.

Son düzenleme:
Beyannameleri zor gönderdim, sürekli sistem hata veriyor, bazen kendi sistemden atıyor ve 15-20 dakika tekrar giremiyorum.Sonra kontrol ve onay işlemi için de epey bir çaba harcadım, şimdi ise tahakkuk ve beyanname çıktıları almaya çalışıyorum ama 1,5 saattir alamadım.

Selamlar
Dün gündüz vakti,iki firmamda 0015 kodundan vergi mükellefi değildir uyarısı çıktı..Akşam evden denedim,sorunsuz onayladı..Hatta Çoklu beyan onaylamalarında da,bazılarında onaylarken,bazılarında sistem hatası verdi.Sistem yoğunluğundan bu tip saçmalıklar olabiliyor.Zaten uzama da o nedenle gelmiştir.Ama şeytan azapta gerek,23'ü son gün,sen akşam 7 de uzatıldı kararı veriyosun.Hangi akla hizmetse......

Selamlar
Dün gündüz vakti,iki firmamda 0015 kodundan vergi mükellefi değildir uyarısı çıktı..Akşam evden denedim,sorunsuz onayladı..Hatta Çoklu beyan onaylamalarında da,bazılarında onaylarken,bazılarında sistem hatası verdi.Sistem yoğunluğundan bu tip saçmalıklar olabiliyor.Zaten uzama da o nedenle gelmiştir.Ama şeytan azapta gerek,23'ü son gün,sen akşam 7 de uzatıldı kararı veriyosun.Hangi akla hizmetse......

Tahsin abi, beyefendiler mahsus erkenden açıklamıyor. Kararı erken açıklasa muhasebeci yine son güne bırakır sistemi kitler diye korkuyorlar. Zaten kendi server' larına kendileri güvenmiyor.

Şimdiye kadarki uzatma kararlarının tamamının maliye bilgisayaralarına bakan kişilerin üst makama durumu iletmesi sonucu çıktığı kanısındayım. Ne zaman sistem aşırı yoğunluğa giriyorsa uzatma kararı çıkıyor gibi.