fonradar

Bilirkişilik Hakkında ?

stajyeradayi

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar herkese merhaba, ruhsatımı bu yılın (2014) şubat ayında aldım. Ekim ayında da bilirkişilik başvuruları oluyor. Başvurabilir miyim? Bir sakıncası var mıdır? Teşekkürler...

Bence bir sakıncası yok tabi ki de baş vurabilirsin ama fazla sert vurma yoksa başın ağrır zira fazla beklentiye girmemek lazım.Zira bir akrabam var iş hakimi kızı var yeni mezun oldu avukat oldu ve babasının sayesinde evde otura otura duba gibi oldu şişti şişebileceği kadar hiç bir tecrübesi yokken birde bilirkişi yaptılar başımıza bol bol dosya kaptı.Odasının kapısına yazması lazım aslında babam sağolsun :)Piyasadaki ustalarda beklesin aylar yıllarca 1 dosya kapsak diye ama çok beklerler değmez.Zira her ay düzenli, olarak birt kaç dosya gelse sorun yok ama zor hem de çok zor

Bende bi ümit işte :) büroyu yeni açtımda acaba biraz masraflara katkısı olur mu diye düşünmüştüm :) şimdilik zor görünüyor ama bakalım kısmet.... Ayrıca mesajınız içinde teşekkür ederim...

way kardeşime bak belge almış büro açmış da masrafları düşünüyor :)) hadi hayırlı olsun bakalım

bu arada konuyla ilgili bilirkişilik yerine iş güvenliği uzmanlığını araştırmanı tavsiye ederim

İnşallah istediğiniz gibi sonuçlanır. Bir araştırayım onuda :) Allah hepimizin yardımcısı olsun. Açalı 4 ay oldu hiç bağkur ödemedim 1550 tl borç birikmiş :)

hayırlı olsun büron allah hayırlı bol kazançlar nasip etsin bilir kişilik için meslekte 3 yıllık deneyim aranıyor birde adliyede bir tanıdıgının olması lazım yoksa boşa başvurmuş ümitlenmiş olursunuz..

Merhabalar,
arkadaşlar Bilirkişik ile ilgili rapor örnekleri var olan paylaşabilirmi.? (V.U.K.nu ile ilgili) Belli bir şablonu varmı?

Bilirkişi olduğunda onun bir töreni oluyor, oraya gidersen eğer orada bir kitapçık dağıtıyorlar o kitapta istemediğin kadar örnek var. Hatta bu bilirkişilik derneğinin dağıttığı bir kitap, internet siteleri üzerinden kendilerine ulaşır ve satın alabilirsin gerekirse.

arkadaşlar sigara ile ilgili cif değerlendirmeleri bilirkişi raporu veya hesaplama tablosu (ötv,kdv,cif değeri ve gümrüklenmiş bedel vb) olan varsa paylaşabilir mi?