fonradar

Bilirkişilik- Uyapla Dosya Alan Var m ?

Arkadaşlar merhaba, bilirkişiyim şimdiye kadar hiç dosya almadım. Uyap portalından dosya alabilen var mı? E-imza alıp baksam birşeyler çıkar mı? teşekkür ederim

Bire bir görüşmeler ile netice alabilirsin diye düşünüyorum. Görüşmeler yapmadan da dosya alanlara şahit oldum, ancak çok az olduğunu biliyorum.
Yine de denemekte fayda var, netice alabilirsen bizi de bilgilendirirsin.

soruyu "bilirkişi olup da dosya alabilen var mı?" olarak değiştirsek? :)

2 yıldır bilirkişiyim bir tane bile dosya gelmedi. İllaki araya adam sokmak lazım. Klasik Türkiye

Maalesef bende alamadım Toplu müracaat edilen dönemde ilçemden benden başka kimse yoktu yani yemin merasiminde her kes birbirini gördü Bandırmalı arkadaşlar vardı 173 kişilik dosyada ilçemden kimseyi göremedim
dosyaların ilde çalışan bir arkadaşa verildiğini duyuyorum.Önceki yıllarda dosya gelen bir arkadaş gittim tanıştım
sonra dosya gelmeye başladı diyordu küçük yerdeyiz raporlara tepkilerde oluyor sonuca her kes razı olmayabiliyor aslında zor iş dim dik durmak lazım .Uyap her ne kadar sıra ile vermesi gereken bir sistem olmasına rağmen bazılarına sıra daha çabuk geliyor olmalı maalesef yinede tanıdık meselesi uygulanıyor izlenimi edindim.Eh siyasettede iktidara yakın olanlar iş alabiliyor bizde sokulmadığımız tarafsız kaldığımız için olmuyor.Bu iştede politika yapılması çok acı.

Son düzenleme:
Bizde arkadaşlar ile açıkçası ilerde belki adil bir dağıtım olur diye, bilirkişilik müracaatlarımızı uzatıyoruz, belki sürekliliği olanlara ilerde belgesi verilir diye, yoksa bu mevcut düzende, ben bir dosya düşeceğini çok düşünmüyorum.

Arkadaşlar tekrar merhaba e imza aldım uyap sistemine girdim. Uyapta bilirkişi olarak görünmüyorum sadece bilirkişilik başvuru ekranı var listede adım açıklanmıştı kesin listede de vardım. Acaba mevcut dosyam olmadığı için görünmüyor

Bilirkişi olmak için Adliyeye evrakları vermiş olmanız ilan edilen günde yemin törenine iştirak etmiş olmanız lazım etmeyenleri ilan edip mazereti nedeni ile kalanları hakim bey salı günü odasında ettirecek dediler.Bu işlem yapmadı iseniz müracaatınız yarım kalmış olabilir.Kolay gelsin.