fonradar

Bir acayiptir Meslek mensubu olmak.

Evet acayiptir. acayiptir çünkü çelişkiler yumağıdır.

3 ana sorumluluğu vardır.

1.sosyal sorumluluk(yani devletin çıkarını koru)

2.İşletme sahibi ve yöneticisine karşı sorumluluk (müşteriyi koru)

3.Meslektaşları karşı sorumluluk (en saçmasıda bu nerdese,başkasının müşterisini kapmak imkansız gibi)

şimdi 1 madde ile 2 madde her zaman %99,99 hep çelikidedir,kimin sakal kimin bıyık olduğunu söylemicem,yanlış anlaşılır.

daha 1 ve 3 maddenin çelişkisi içinde boğulan kendisine meslek mensubu gibi havaları ünvan verilen kişi (sir ünvanı halt yemiş). Reklam yapmadan,stajı bitince "ben artık meslek mensubuyum iş yokmu abi" demesi yasak, abi senin defterini alayımmı yazım çok güzel demeside yasak,yasayı koyan kravatlı 50li yaşlarda göbekli amcalar bu vatandaş nasıl müşteri bulacak şeklinde en ufak bir fikir vermezler. Dedim ya çeliki mesleğidir. Allah,Tanrı,put,şeytan artık hangisine inanıyorsan insanın zorda kaldığı zaman yaptığı telkinden başka bişey gelmiyor insanın elinden.

Saygılarımla çelişkiler savaşçıları..

Ynt: Bir acayiptir Meslek mensubu olmak.

kesinlikle çok haklısın. yıllardır mesleğin içinde olanlar kendini güvene almış durumdalar. yeni smmm'lerin hiç bir rekabet şansı yoktur. bağımlı olarak bir grupta bile hizmet verememektedir. kesinlikle defter tutmanın bir üst sınırı olmalıdır diye düşünüyorum...