fonradar

Bölge Çalışma Müdürlüğü Dosya Numarası

stajer66

Katkı Sunan Üye
25/11/2008 tarihinde sigorgalı çalıştırmaya başladık ve bununla ilgili olarak bölge çalışmaya posta ile gönderdik şimdi EK-1 EK-2 leri göndereceğim ama bölge çalışma müdürlüğü dosya numarası yok ilginiz için teşekkür ederim.

Ynt: Bölge çalışma müdürlüğü dosya numarası

Aynı durum benim başımada geldi.Anladığım kadarıyla SSK ve Bölge Çalışmaya birlikte gönderdiniz.Ve henüz numaranız belli olmadı.SSK dan numaranızı alıp , sonrasında Bölge çalışmaya bildirim yaparsanız daha sağlıklı olur.
Kolay gelsin...

Ynt: Bölge çalışma müdürlüğü dosya numarası

ek-1 ve ek-2 lerin takip eden ayın 15ine kadar verileceği için bence aralık 15 e kadar beklemenizde fayda var, hem bu süre zarfında bölge çalışma dosya numaranızda belirlenmiş olup bulunduğunuz ildeki ilgili ç.s.g.b biriminden öğrenebilirsiniz.saygılar

Ynt: Bölge Çalışma Müdürlüğü Dosya Numarası

bu konu ile bir de benim sorum olacaktı. Çalışma bölge müdürlüğüne dosya açtırmadım şu ana kadar ve işçilerde yaklaşık 1 yıl gibi bir zaman dilimidir çalışıyorlar. Yeni dosya açtırmış olsam ve bu dosyaya istinaden de ek 1 lerin verilmesi süresi geçtiği içinde gönderemeyeceğim de kesinken sadece ek 2 leri göndermeye başlamış olsam bir ceza ile karşı karşıya kalabilir miyim _?

Yazın eski ama sonradan okuyanlar için cevap vereyim. Ben senin yerinde olsam Ek 1 leri göndermediysen Ek2 leride göndermezdim. ki uyanmasınlar. :) Ek1 yoksa Ek2de yokturk ..Saygılar

Çalışma bakanlığından ek1-ek2 lerle ilgili ceza uygulandığını 6 yıllık iş hayatımda hiç duymadım. Fakat Bölge çalışmaya vermeniz gereken işyeri bildirgesinin zamanında verilmemesi yani dosya açıtırmamanın cezası kayda değer bir rakam ve uygulanıyor. Geçmişe dönük ek falan vermeyi düşünmeyin bence. Ağustostan sonra ek1-2 ler zaten kalkıyor fakat teftiş anında bölge müfettişleri ek1-2 leri kesinlikle kontrol ediyorlar. saygılar. Özellikle Bölge dosya açılması konusunu şirketin sorumlu muhasebecisi nasıl atlar tuhaf...

İşe 94 de başlamış bir firmam 2002 yılında işveren tarafından satın alınmış.

Ne ilk işveren neden şuandaki mevcut işveren bölge çalışmayla alakalı bir bildirimde bulunmamışlar.
Ben şimdi dosya açtırmayı hedefliyorum ama ipc uygulanacak muhtemelen.

ne yapacağımı şaşırdım :S

i.p.c. sı bölge çalışma işyeri bildirimlerinde şirket ilk açıldığı tarihde çalıştırılan işçi sayısıyla orantılıdır (tam emin değilim ama 112 olması lazım yani 20 işçi başladıysa ilk gün 20*112=2240 yapar). artık şirketi kapatır tekrarmı açarsınız maliyet hesabınızı yaparsınız artık :p

her şube için ayrı numara mı almak gerekli?yoksa merkezin numarası ile işlem yapılsa olurmu?ağustosta kalkacak ama?

Pratik cevap vericek olursak sgk numarası farklı olan tüm işyerleri...

SGK gibi her birim/şube için ayrı no alınmalı.