fonradar

Bordrolu meslek mensubunun tek firmanin beyanlarini vermesi

spiderden

Katkı Sunan Üye
merhaba arkadaslar
firmamizda bordrolu olarak musavirlik yapiyorum,tek firmanin beyanlarini veriyorum
simdi bir yeni firma daha kurduk ve bunlarida sen ver vergi dairesinden sifre al deniyor
vergi dairesi orada calisiyorsan eger veririm sifre diyor,ama iki firmada birden calissam bu sefer ismmmo da sorun olacak
vergi dairesinden ebyn yada internet vergi dairesi sifresini alsak ve firmada calisan bir meslek mensub olmasa (firma tam tasdik kapsaminda degil) beyanlarini muhasecisiz verebilir mi
yanitlariniz icin tesekkurler
konu ile ilgili bolumu bulamadigim icin buraya yazdim

Ynt: Bordrolu meslek mensubunun tek firmanin beyanlarini vermesi

Olmaz. İleride sıkıntı çekersiniz.

firma tam tasdik kapsamında değil veya hadlerin üstünde değilse, bağımlı veya bağımsız bir meslek mensubu ile çalışmak durumundasınız. iki şirketin beyanlarını siz veremezsiniz

Aynı durum bizde de mevcut..İkinci şirketin işlerini de yapıyor olamam rağmen maalesefki beyannamelerini veremiyorum..

Disiplin suçu işlediğinizden ceza alabileceğinizin farkında mısınız?

g705 ' Alıntı:
Disiplin suçu işlediğinizden ceza alabileceğinizin farkında mısınız?

Bunu beni kastederek mi yazdınız,merak ettim..eğer öyleyse disiplin suçu bunun neresinde..

arkadaşlar, zincirlikuyu vergi dairesi ile görüştüm, satış cirosu haddine vs bakılmaksızın firma personeli olan son ssk bordrosunda adı geçen herkese internet şifresi veriyor, yani şimdi bizim diğer firma için, firmada ssk lı gözüken kimyagerin adına vekalet çıkart muhasebe işlerini de kapsasın "internetten e şifre almaya vermeye, evrak almaya vermeye vs" ona bile veriyorlar internet şifresini, ve kimyager aldığı şifreyi benim önüme koyup, "buyrun diğer firmayı bu şifre ile verin" diyecek,
böyle saçmalık mı olur ya !
bizim ismmmo türmob ne işe yarıyor
firma bünyesinde muhasebeci yok, dışardan muhasebecisi yok ama beyanını kendisi verebiliyor

ismmmo yu aradım, evet vergi daireleri ebyn için şifre veriyorlar diyor bayan, e sizin fonksiyonunuz var, firmanın bir muhasebecisi olması gerekmez mi, beyannamelerin arkasında neden "beyannamenin hangi sıfatla düzenlendi nin hemen yanında beyannameyi düzenleyen sm-smmm-ymm" kutusu var, haklarımızı neden savunmuyorsunuz diyorum, biz elimizden geleni yapıyoruz, devamlı sizleri geliştirici çalışmalarımız var internet sitemizden takip ediniz gibi baştan savmacı cevaplar

sonrasında pendik vergi dairesini aradım, durumu izah ettim, yeni firma pendik te kuruldu, firmada çalışan bir şoför muhasebe evraklarını vergi dairesinden teslim alma vekaleti ile gelip sizden internet şifresi alabilirmi dedim, servisteki herkes hayır olurmu ya meslek mensubu muhasebeci olacak firmada bordrolu yada dışardan bürosu olan bir muhasebeci olacak, vermem kardeşim boşa uğraşma diye kesin konuştu

vergi daireleride birbirlerinden farklı farklı uygulamalar yapıyor, bazı vergi daireleri biz meslek mensuplarını desteklerken bazı vergi daireleri ise köstek oluyorlar

bilmenizi istedim
iyi çalışmalar

Vergi dairesine şirket adına şifre almak istediğimizde, istenen evraklar arasında benim firmada çalıştığıma dair ücret bordromu ve oda sicil belgesi de istemişlerdi..Sizden şirkette çalışan smmm için herhangi bir evrak istemediler mi?

spiderden ' Alıntı:
arkadaşlar, zincirlikuyu vergi dairesi ile görüştüm, satış cirosu haddine vs bakılmaksızın firma personeli olan son ssk bordrosunda adı geçen herkese internet şifresi veriyor, yani şimdi bizim diğer firma için, firmada ssk lı gözüken kimyagerin adına vekalet çıkart muhasebe işlerini de kapsasın "internetten e şifre almaya vermeye, evrak almaya vermeye vs" ona bile veriyorlar internet şifresini, ve kimyager aldığı şifreyi benim önüme koyup, "buyrun diğer firmayı bu şifre ile verin" diyecek,
böyle saçmalık mı olur ya !
bizim ismmmo türmob ne işe yarıyor
firma bünyesinde muhasebeci yok, dışardan muhasebecisi yok ama beyanını kendisi verebiliyor

ismmmo yu aradım, evet vergi daireleri ebyn için şifre veriyorlar diyor bayan, e sizin fonksiyonunuz var, firmanın bir muhasebecisi olması gerekmez mi, beyannamelerin arkasında neden "beyannamenin hangi sıfatla düzenlendi nin hemen yanında beyannameyi düzenleyen sm-smmm-ymm" kutusu var, haklarımızı neden savunmuyorsunuz diyorum, biz elimizden geleni yapıyoruz, devamlı sizleri geliştirici çalışmalarımız var internet sitemizden takip ediniz gibi baştan savmacı cevaplar

sonrasında pendik vergi dairesini aradım, durumu izah ettim, yeni firma pendik te kuruldu, firmada çalışan bir şoför muhasebe evraklarını vergi dairesinden teslim alma vekaleti ile gelip sizden internet şifresi alabilirmi dedim, servisteki herkes hayır olurmu ya meslek mensubu muhasebeci olacak firmada bordrolu yada dışardan bürosu olan bir muhasebeci olacak, vermem kardeşim boşa uğraşma diye kesin konuştu

vergi daireleride birbirlerinden farklı farklı uygulamalar yapıyor, bazı vergi daireleri biz meslek mensuplarını desteklerken bazı vergi daireleri ise köstek oluyorlar

bilmenizi istedim
iyi çalışmalar

zincirlikuyu vd nde istemediler,bu nasil istir anlamadim,vekalet ve son sgk yi istediler,yani ayni grup bnyesinde 5 firma olsa,tek bordrolu smmm ile tum firmalarin beyanlari verilir,firma personeline sifreleri aldiririz,patronlarda 5 firmayida sen ver diye baski yapar,pendik vd ise meslek mensubuna veririm ancak sifreyi diyor