fonradar

Boş Muhtasar Hakkında Yardım

murat384

Katkı Sunan Üye
Merhaba
Haziranın 26 sında açılan firma 3 aylık muhtasar. Temmuzda muhtasarını vermeyi unutmuşuz .
Şuan nasıl bir yol izlesek en az zararlı çıkarız.
6. Ay da bir kesintisi de yok boş verilecekti.
Dilekçeyle şuan kesinti olmadığını bildirsek cezası ne olur
Pişmanlıkla beyannameyi versek cezası ne olur
Nasıl bir yol izlelemeli
Teşekkürler.

Kesinti olmadığı aylarda beyanname verme zorunluluğu yok deniyor forumda araştırdığım, burdan bu konuda kurtulabilir miyiz cezasız acaba.

İçiniz rahat etmezse, 06/2021 dönemine ait kesinti olmadığından muhtasar beyanname verilmemiştir diye dilekçe verin.

İçiniz rahat etmezse, 06/2021 dönemine ait kesinti olmadığından muhtasar beyanname verilmemiştir diye dilekçe verin.
Teşekkürler . Kesinti olmadığı için mantıklı olan o değil mi?
Biz aslında beyanı unuttuk atlanmış. Ama zaten kesinti yoktu.
Boş olarak beyanname düzenleyip şimdi beyan etsek ceza çıkacak usulsüzlük felan.
Dilekçe versek bildirimi geç bildirdik cezası olur bi olursa , varmı bilmiyorum .

Muhtasar beyanname boş olarak verilmez zaten. İnteraktif vergi dairesinde döneminde muhtasar beyanname verilmeyecek dilekçesi verilir. Ha unuttuysanız da kesinti olmadığı için problem yok. Dediğim gibi isterseniz bilgilendirme amaçlı dilekçe verin.

Merhaba
Beyanname dönemi atlanmış.Bilgi zamanında verilmemiş.Şimdi dairenin gerçekten kesinti olup olmadığını anlama ihtimali de ancak incelemeyle olacak birşey.Yani dilekçe verin elbette ama ceza yeme ihtimaliniz yine yüksek.Sonuçta, ben size bilgi vermeyi unuttum diyorsunuz.Biraz dairenin insafına kalmış bir olay.Ayrıca beyannameyi verirken,beyanname üzerinde "sonraki ayda beyan var/yok" şeklinde seçenek var.O kısmı "yok" seçerseniz dilekçe vermenize bile gerek kalmaz.Diyelim sadece 1 aylık beyanname vermeniz icab etti.Yine beyanı verir, veriken o seçeneği yine "yok" olarak seçersiniz.Ben yaklaşık 2 yıldır böyle yapıyorum,herhangi bir olumsuzlukla da karşılaşmadım.

Merhaba
Beyanname dönemi atlanmış.Bilgi zamanında verilmemiş.Şimdi dairenin gerçekten kesinti olup olmadığını anlama ihtimali de ancak incelemeyle olacak birşey.Yani dilekçe verin elbette ama ceza yeme ihtimaliniz yine yüksek.Sonuçta, ben size bilgi vermeyi unuttum diyorsunuz.Biraz dairenin insafına kalmış bir olay.Ayrıca beyannameyi verirken,beyanname üzerinde "sonraki ayda beyan var/yok" şeklinde seçenek var.O kısmı "yok" seçerseniz dilekçe vermenize bile gerek kalmaz.Diyelim sadece 1 aylık beyanname vermeniz icab etti.Yine beyanı verir, veriken o seçeneği yine "yok" olarak seçersiniz.Ben yaklaşık 2 yıldır böyle yapıyorum,herhangi bir olumsuzlukla da karşılaşmadım.
Merhaba Teşekkürler. Dediğiniz noktalar da haklısınız .
Bu kişi 26.06.2021 de faaliyete başladı nakliyeci kirası yok , sigortalısı yok, muhasebede kesilmemiş o ay . Gerçektende kesintisi yok. 4-6 dönem beyan unutuldu daha öncede beyanı yok zaten yeni firma , ama kesintiside olmadığı için ordan kurtarırmıyız dedik.
Şimdi geriye dönük dilekçe mi versek yoksa beyanla mı düzeltsek daha az sorunla karşılaşırız ama beyan da boş.

Muhtasar beyanname boş olarak verilmez zaten. İnteraktif vergi dairesinde döneminde muhtasar beyanname verilmeyecek dilekçesi verilir. Ha unuttuysanız da kesinti olmadığı için problem yok. Dediğim gibi isterseniz bilgilendirme amaçlı dilekçe verin.
Teşekkürler sağolun. Öyle yapalım.

Beyanname boş olarak verilebilirde buna gerek yok.Boşuna 76 lira damga vergisi.Ama ben takip edemem,her an bir kesinti çıkabilir,boşta olsa verelim derseniz (ki 1 tane var bende) 151 koduyla sıfır değerli beyanname veriyorum.Sistem alır,geri çevirmez :)

Beyanname boş olarak verilebilirde buna gerek yok.Boşuna 76 lira damga vergisi.Ama ben takip edemem,her an bir kesinti çıkabilir,boşta olsa verelim derseniz (ki 1 tane var bende) 151 koduyla sıfır değerli beyanname veriyorum.Sistem alır,geri çevirmez :)
Birde özel usulsüzlük çıkacak beyanname süresinden sonra bildirmekden diye düşündük o noktada da. Damga olsa sade razıyız da.
Kurtarırsak ancak kesinti olmamasından kurtarırırız sanırım ama oda şüpheli Biz bi dilekçeyle şansımızı deneyelim en iyisi. Çok teşekkürler yardımlarınıza.

Kanunen muhtasarın boş beyanı yoktur. Açık açık bildirilecek bir şey var ise beyan ver yazan bir kanuna rağmen boş beyandan bahsetmek ...

Kanunen muhtasarın boş beyanı yoktur. Açık açık bildirilecek bir şey var ise beyan ver yazan bir kanuna rağmen boş beyandan bahsetmek ...
Boş olarakda 151 kodla çalıştığım ofistede veriliyor. Herkesin çalışması yada alışkanlığı farklı sanırım, bizde gösterileni yapıyoruz,

Kanun boş beyan ver mi diyor ki! Aynı kdv2 beyanı gibi beyan edilecek var ise beyan ver yoksa verme diyor. Ama siz kaşınır illa dv ödeyeceğim derseniz de maliye almam demez.

Kanun boş beyan ver mi diyor ki! Aynı kdv2 beyanı gibi beyan edilecek var ise beyan ver yoksa verme diyor. Ama siz kaşınır illa dv ödeyeceğim derseniz de maliye almam demez.
Kanun yoksa beyan etme diyor da neden beyan vermedin diye ceza yiyenler var. Dilekçeyi geç yollamadan bile ceza kesilen okudum bu süreci araştırırken. Biz de bekliyoruz sonuç ne olacak.

Boş muhtasar beyanname için interaktif vergi dairesinde dilekçe bölümünü bulamadım.Yardımcı olabilir misiniz?

Enteresan.
Başka mükellefe baktım dediğiniz yerde çıkıyor.
Bu mükellefte çıkmıyor

Ekli dosyalar

• ADSIZ2.jpg
    ADSIZ2.jpg
    228.4 KB · Görüntüleme: 7