fonradar

Bu Ne Demekti̇r Acaba?

tanca

Katkı Sunan Üye
Muhasebe kaydı ve açıklaması nedir acaba?

Satış hasılatının avans ya da teminat gibi gösterilerek gelir (vergi) beyanına dahil edilmemesİ

Son düzenleme:
Hasılat dediğinizde kesilen fatura anlıyorum, kesilen faturanın da avans ya da teminat olarak adlandırılması mantıklı gelmiyor.
İhzaratlı hakedişlerde falan var mı böyle bir durum acaba?

Sayın Tanca,
"Satış hasılatının avans ya da teminat gibi gösterilerek gelir (vergi) beyanına dahil edilmemesi"
şekliden googleda tarama yaptığımda "vergi kaçırma yöntemleri" çıkıyor:)

Mesela malin siparişi alinmiş yurtdişindan gelecek ama karşi firma faturami kesin diyor bu durumda spesifik bazda hareket edersek totalda faturasini kesip 340 lokasyonuna gidebilirmiyiz?

Zeynep hanım, abla,teyze,yenge,bacı,üstat,meslekdaş burada vergi kaçırma değil teslim edilmeyen malın faturasının kesilip 600-601 değilde 340 olmasından malın tesliminde 600 olmasından bahsediyoruz

Zeynep hanım, abla,teyze,yenge,bacı,üstat,meslekdaş burada vergi kaçırma değil teslim edilmeyen malın faturasının kesilip 600-601 değilde 340 olmasından malın tesliminde 600 olmasından bahsediyoruz

Sayın Tanca,

Abla da, teyze de diyebilirsiniz, yaşım her ikisine de uygun, diğer hitap şekillerini ise tercih etmem.Kimseyi bir şeyle itham etmedim.Sadece "bu ne demek" diye başlık açtığınız için belki yardımcı olabilirim anlamında araştırmak istedim ve karşıma "vergi kaçırma yöntemleri" çıktı.

Başım gözüm üstüne sıkıntı yok aplacığım sayenizde ihrazatlı hakedişi öğrendim allah razı olsun

nasıl becerdiniz büyük harfleri ben özellikle ALLAH ismini muhakkak büyük yazarım zaten onu görünce singir oldum sizden aciyip dezze olur yiyenleriniz yaşadı

sıkıntı tınnı arkadaşlar yaradılanı severim YARADAN DAN ötürü bu sayfalar çok faydalı

Muhabbet için burada değilim, iyi niyetli olarak birine yardımcı olmaya ve yardım ederken de birşey öğrenmey çalışıyorum ve karşılığında alaya alınıyorum.
Ya ben bu platforma uygun değilim, ya bu platfrom bana uygun değil.

Zeynep hanım kimse sizi alaya almıyor ya, Lütfen sadece hoşuma gitti muhabbet

Sevgili Arkadaşlar

Lütfen form kurallarına uyalım. Nezaket kurallarına dikkat edelim

• Temel’ in küçük oğlu babasına sormuş:
    – Babacuğum, haçen paluklar niye konuşamayi… Temel cevap verir:
    – Ula sok kafani suyun içine, anlarsun… :)
Evet hepimizde gerginlik oluyor ister istemez. Biraz gülelim dimi.