fonradar

Bu Sigortalının Gün Bildirimleri Toplamı 30 den Büyük Olamaz ?

Rietveld

Tanınmış Üye
Arkadaşlar bir personelimiz var. 10 aralıkta çıkış oldu hemen ardından 11 aralıkta tekrar giriş oldu. Çıkıştan 10 gün girişten de 21 gün geliyor mecburen ve çalışma gün sayısı 31 oluyor. Ancak bildirge yollarken bunu kabul etmiyor sistem ve "Bu sigortalının gün bildirimleri toplamı 30 den büyük olamaz" diye uyarı veriyor. Ne yapmak lazım bu kişiye şimdi ? Girişten sonraki 21 gün için 1 gün eksik gün yapsam 20 gün göstersem o zaman tam 30 gün oluyor kabul ediyor ama gerçekte böyle birşey yok neden kabul etmiyor anlamadım.

Evet 2 ayrı satır. Birinde çıkış tarihi yazıyor 10/12 diye ve 10 gün prim diğer satırda da giriş tarihi 11/12 ve 21 gün prim.

En iyisi ben kişinin giriş tarihinden sonraki 21 gününü 1 gün eksik yaparak 20 güne düşüreyim. Ücretsiz izin yapayım. Brüt ücretini falan değiştirmeden sadece gününü 1 gün eksik yaparak bildireyim. Nasılsa toplamda yine 30 gün gözükecek brüt ücretide değişmeyecek. Ancak bu sistem çok saçma geldi bana bir çözüm yolu yok çünkü. Usulsüz bir işlem yaparak düzeltmek zorunda kalıyorum.