Çalışanlara Ait Kimlik Bildirme Belgesi ( Form:2)

13MAYIS85

Katkı Sunan Üye
merhabalar

çalışanlara ait kimlik bildirme belgesi ( form:2) bu formun verilmeme cezası nedir.yada bu evrakta prosüdür nasıl ilerlemekte bilgisi olan varmıdır?

teşekkürler

Ynt: çalışanlara ait kimlik bildirme belgesi ( form:2)

67 lira gibibi cezası vardı yanlış hatırlamıyorsam her personel için

Ynt: çalışanlara ait kimlik bildirme belgesi ( form:2)

Ben her işe giriş ve çıkışlarda Jandarma'ya veriyordum fakat artık Jandarma'ya değil karakola veriyorum.Çalışana ait kimlik bildirme belgesi (resimli), çalışanın kimlik fotopisi ile emniyete teslim ediyorum, belgenin fotokopisini memur imzalıyor bana veriyor aslı da onlarda kalıyor...

Ynt: Çalışanlara ait kimlik bildirme belgesi ( form:2)

Bu çalışanalra ait kimlik bildirme uygulaması yenimi çıktı herkes bildirim yapmak zorundamı biraz bilgi alabilirmiyim nedir ne değildir bu

Çalışanlara ait kimlik bildirimi uygulaması uzun yıllardır var. Kolluk örgütüne (jandarma yada polis) bildiriyorsunuz. işe giren ve çıkan personeli bildirdiğiniz bir form bu. bildirimin yapılmaması durumunda personel başına 67 TL cezası var. oldukça esneklik gösterip kimseye ceza kesmiyorlar bildiğim kadarıyla.bu sebeple işverenlerin bir çoğunun bilmediği bir konudur. şu anda yeni bir sistem ile işyeri yetkililerine şifre tanımlıyorlar. emniyetin internet sitesinden bildirimler başladı.

iyi çalışmalar

aslında uzun yıllardır var fakat uygulanmıyordu şimdi daha sıkı denetimdeler her personelin giriş çıkışını bildiriyosun karakola işe giriş tarihinden itibaren 3 gün içersinde karakolla haşın neşir olduğunda biraz esnek davranabiliyorsun tabiki

HR. ' Alıntı:
Çalışanlara ait kimlik bildirimi uygulaması uzun yıllardır var. Kolluk örgütüne (jandarma yada polis) bildiriyorsunuz. işe giren ve çıkan personeli bildirdiğiniz bir form bu. bildirimin yapılmaması durumunda personel başına 67 TL cezası var. oldukça esneklik gösterip kimseye ceza kesmiyorlar bildiğim kadarıyla.bu sebeple işverenlerin bir çoğunun bilmediği bir konudur. şu anda yeni bir sistem ile işyeri yetkililerine şifre tanımlıyorlar. emniyetin internet sitesinden bildirimler başladı.

iyi çalışmalar

Ulaşabileceğimiz internet adresini verebilir misiniz?

Cezayı kesecek olan kimdir. Polis merkezi mi

Ben 2004 yılından beri bu uygulamayı gerçekleştiriyorum..ama anadoludaki şubelerimizin personel sayısı nispeten az diye bildirimde bulunmuyordum..

2010 yılının başında.. Ankara şubemizin kapısını çaldılar.. ve tüm personelin bilgilerini istediler..

Şimdi diğer şubeler için hazırlık yapıyorum:)

İlk defa verecekler için zahmetli.. personel sayınız çoksa teker teker iki nüsha yapıp.. fotoğrafları ve nüfus cüzdanı fotokopileri ile uğraşıyorsunuz..

Ama sıkıntı yapacak bir durum da yok.. süre için sıkıştırmıyorlar..

Bu form örneği nerde? Nereye veriliyor? yapanlar aydınlatırmı?

Ben jandarma ile muhattabım..

Bir tane usb bellekle karakola gitmeniz gerekiyor.. onlar formatı yüklüyorlar..

Yani bu bildirim her mükellefin bağlı bulunduğu karakolamı verilecek. Ya da her karakoldan ayrı ayrı şifremi alıcaz

Evet.. bağlı olduğunuz karakolla irtibata geçin..

Ben şifre olayını bilmiyorum..ben bildirimleri yazılı olarak yapıyorum..

İşçi işe başladıktan veya işten ayrıldıktan sonra 3 gün içinde bildirim yapılması zorunlu yani

Ben Ankara ve İzmit'te bağlı olduğum birimler hakkında yorum yapacak olursam.. bildirim yapında.. nasıl yaparsanız yapın mantığıyla çalışıyorlar..

Gayet anlayışlılar.. problem çıkarmıyorlar.. normal şartlarda.. 3 gün içerisinde bildirimde bulunmak gerekiyor ama.. bu sürede esnekler..

bildirimleri internetten yapanlar hangi web adresinden yapıyorsunuz acaba yazabilirmisiniz.
teşekkürler

:banghead: bulundugum sanayi sitesinde bu formu benden başka veren varmıdır diye cok merak ediyorum.
5 yıldır aynı işyerındeyım 1 defa dahı karakoldan gelıp personel sayımı yapan olmamıstır.
3 yıldır bu formu duzenlı verıyorum. bugun ıkı personelımızın formunu gec verdıgımden dolayı kısı bası 26 Tl den
52 Tl ceza kesildi. Emniyetimizin titiz çalışmalarından dolayı tebrik ederim.
Esas işlerini bu kadar düzgün yapsalardı sanırım memleket , memleket olacaktı....

bizim taşeron firmaya kesmişler 3000 lira ceza şimdi bizde korktuk ama bizde de sirkülasyon çok fazla nasıl yapacağız bu bildirimleri internetten olabiliyor mu acaba??