fonradar

Çalışma bakanlığı teftiş saçmalığı

Merhabalar
üstadlar bi personel 25.04.2011 tarihinde vukuat işliyor ve 02.05.2011 tarihinde savunması alınıyor ve 03.05.2011 tarihinden 06.05.2011 tarihine kadar işine mazeretsiz gelmiyor 06.05 tarihinde noterden tebligat yolladık ve işine geçerli mazeretin ile geri dön dedik ve personel 11.05 de tebligatı alıyor işine yine gelmiyor 16.05.2011 tarihinde iş akdine 4857 iş kanunun 25-2g maddesi gereğince işine son veriliyor yani yanlıuşım yoksa çıkış yapılırken herşey üsüle uygun çalışma bakanlığına denetim evraklarını verdik ve yazı geldi şirketimize personelin kıdem ihbar tazminatını ödemek zorundasınız diye şimdi yukarıda süreç olarak yanlış yapılan bir şey varmı cevaplarınız için teşekkürler. ???

Ynt: Çalışma bakanlığı teftiş saçmalığı

konuyu yargıya taşımanız gerekli ..Sebebini öğrenmeniz lazım belki çalışan haklı nedenlerden dolayı iş akdini fesih etmiş olabilir...Mesai,ücret vb durumları değerlendirmenizde fayda var.

7 günlük süre söz konusu.

g705 ' Alıntı:
7 günlük süre söz konusu.
hayır üstad ben zaten tartışmasından dolayı yapmadım çıkışını öyle yapmış olsam 6 günü geçirmemem lazım ama ben işten çıkışını işe gelmemesinden dolayı yaptım

Çalışma bakanlığına sebep sunmnıza rağmen bu şekilde karar almış olmaları ilginç.Ama en doğru karar yargıya taşımak olsa gerek....