Çalışmaya devam ederken girdi-çıktı yapılması durumunda tazminat hakkı

3 yıldan itibaren kamuya ihale ile iş yapan özel bir şirkette çalışmaktayım. ihale aralık ayında bitti.çalışmış olduğum şirket ihaleyi tekrar 5 seneliğine aldı. ssk hizmet dökümünde aralık ayının 21 inde çıkış 22 sinde tekrar giriş kaydı gözüküyor .ama bize herhangi bir evrak imzalatılmadı. hizmet dökümünde işyeri numarası ve işyeri ismi aynı şekilde devam ediyor. bize girdi çıktı olmayacak diye söylendiği için tazminat hakkımı kaybetmemek için işe devam ediyordum. şuan işten kendi isteğimle ayrılmak istersem 3 yıllık tazminatımı ala bilirmiyim?

Ynt: çalışmaya devam ederken girdi-çıktı yapılması durumunda tazminat hakkı

Kendi isteğinizle ayrılmak koşulunda tazminat hakkına sahip olmazsınız.

3 sene sonunda yapılan işe girdi-çıktı bilgim dışında ve ben yeni ihalede çalışmak istemiyorum. bu yönden düşünüldüğünde 3 senelik tazminat hakkım doğmuyor mu?

Yapılan işe giriş çıkış tazminatınızı etkilemez. Ama dediğim gibi artık çalışmak istemiyorum derseniz tazminat alamazsınız.

sağolun teşekkürler

Ynt: Çalışmaya devam ederken girdi-çıktı yapılması durumunda tazminat hakkı

@matilgan75
Öncelikle üç yıllık çalışma süreniz içinde giriş-çıkış yapılması- işyeri ve işveren de aynı oldugu için - kıdem ve ihbar hakkınızın kaybolmasına neden olmaz.keza işvereniniz işe giriş *çıkışınızda,fazla çalışmalarınızda,ücret ödemelerinde,yıllık izin kullanmanızda iş hukukunun istediği belgeleri düzenlememiş ise, en önemlisi işi bıraktıgınızda kendi isteginizle olsa dahi yine şekli şartı olarak evrak imzalamamışsanız işvereninizin sorumlu olacagı bir çok kanunı yaptırımlarınız mevcuttur.
MADDE 20. - İş sözleşmesi feshedilen işçi, fesih bildiriminde sebep gösterilmediği veya gösterilen sebebin geçerli bir sebep olmadığı iddiası ile fesih bildiriminin tebliği tarihinden itibaren bir ay içinde iş mahkemesinde dava açabilir.

Link vermek forum kurallarına aykırıdır.