Çalıştığım Yeri Dava Etmek İstiyorum

Merhaba;

6 yılı aşkın süredir emekliyim ve aldığım maaş 910 TL .. Maddi yetersizlikten dolayı çalışmak zorundaydım ve bir inşaat bekçiliği yapıyordum bu süre zarfında.. Çalıştığım inşaat sahibini 15 yılı aşkın süredir tanırım..

Geçen yıl başıma bir iş kazası geldi.. Gece vakti 1. dükkan katından düştüm ve sol kolum + bacağım kırıklar içinde kaldı.. Hali ile hastahaneye kaldırıldım tedavim yapıldı.. Şu anda sol kolumu %40 kullanabilmekteyim, doktorların söyleyişi daha fazla aktif kullanamayacağım yönündedir.. Platinler halen kemiklerimde duruyor..

Ancak asıl olay burada başlıyor; Ben 2 yıl önce banka kredisi ile ev aldım.. Bu nedenle ne polise ne de hastahanede doktorlara o inşaatta çalışıyordum demedim.. Ev için odun topluyordum ve izin almıştım dedim.. ( ama evim kaloriferli ).. Çünkü bana bu süre içerisinde maaşımı ödüyorlardı.. 3 ay sürdü.. Eve geldikten 1 ay sonra beni araba ile yine inşaata götürüp getirmeye başladılar.. Halbuki ayakta duramıyordum bile.. Aldığım maaş 500 bazen 600 tl idi.. Ancak şu sıralar bina da ki pek çok daire dahil uçan kuşa borcum var durumundayım.. Çünkü bana hastahanede baktıkları sürede harcamış oldukları paraları maaşımdan keserek alıyorlar.. 3 ay önce 1000 tl istedim ve halen alamadım.. Durumum fazlasıyla kötüledi diyebilirim.. Kendileri hiçbir şekilde yardımda bulunmamaktadırlar.. Aldığım maaş %100 ev kredisine gidiyor ve hatta üzerine para bile koyuyorum bazen bazı kesintilerden dolayı..

Mahkemeye vermek istiyorum çalıştığım bu yeri ve sahiplerini.. Artık ne kadar borçlanabilirsem borçlanacağım mahkeme sürecini devam ettireceğim.. Mahkemede niye yalan ifade verdin denildiğinde " hiçbir gelirim yoktu, ev kredim vardı ve maddi bir desteğe ihtiyacım olduğu için " diyeceğim.. Doğrusu da bu.. Şu an herhangi bir işte çalışacak durumum yok..

Mahkemeye verirsem ne kadar sürer ortalama ? ve karşılığında alabileceğim maddi-manevi miktar nedir?

5 yıldır çalışıyorum bu iş yerinde..

Not : evli ve 2 çocuk babasıyım

şimdiden teşekkürler

İş davaları 2 yıl civarında sürüyor. Ne kadar alacağınız konusunu bir avukatla görüşseniz daha iyi bilgi verir. Tanıdığınız bir avukat varmı?

Tanıdığım bir kaç avukat var evet.. Ancak internet ortamındanda fikirler almak istiyorum..

Konu 'Hukuksal' (galat-ı meşhur) dolayısı ile bu işte uzman bir avukat ile görüşmeniz yönünde olacaktır.
Sizinde konuda hatalarınız var ama konuyu uzatmamak ve dağıtmamak adına detaylandırmanın anlamı yok acil şifalar.

İyi Günler.

Konu 'Hukuksal' (galat-ı meşhur) dolayısı ile bu işte uzman bir avukat ile görüşmeniz yönünde olacaktır.
Sizinde konuda hatalarınız var ama konuyu uzatmamak ve dağıtmamak adına detaylandırmanın anlamı yok acil şifalar.

İyi Günler.

Haklısınız hatalarım var ancak burada ki hatalarım mecbur kaldığımdan dolayı oluşmuştur..

Teşekkür ederim..

iyi günler dilerim..