fonradar

Çiftçi SSK lı Olmanın Genel Şartları

Adem ÜNLÜ

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar benim şöyle bir sorum var ama bir türlü cevabını bulamadım.

Bir arkadaşım daha ucuz diye çiftçi ssk lı olmak istiyor. Bunun için gerekenler nedir acaba, olması için neler gerekiyor. Bilgisi olan varsa lütfen yazabilirmi?

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Adem ÜNLÜ

Ynt: Çiftçi ssk'lı olmanın genel şartları

sigortadan tarım servisinden bir belge veriyorlar.bu belgede çeşitli kuruluşlarla ilgisi olmadığına dair bölümler var.mesela bağkur,tapu,koop. gibi. bu belge gerekli kuruluşlarda doldurulup ilişkisi olmadığına dair imzalatıldıktan sonra vesikalık foto,nufus kayıt örneği ile tarım servisine başvuru yapılıyor.bi ara tarım sigortası kalkacak deniyordu ama kalkmadı galiba.
tarım sigortalısının primler daha az ama sunlarıda bılmek lazım.ayda 15 gun uzerınden prim ödediklerinden sağlık karnelerı 8 ayda cıkıyor.8 aya kadar sağlık hızmetınden yararlanamıyorlar.bır de emeklilikte daha az maaş tabıkı.

Ynt: Çiftçi SSK lı Olmanın Genel Şartları

Merhaba

2926 Sayılı Kanuna Tabi Tarım Sigortalılığı tarımsal faaliyetle birlikte başlar. Bağ-Kur'a kayıt ve tescilin yapılabilmesi için ilgili Bağ-Kur İl Müdürlüğüne başvurulup, alınacak TARIM SİGORTALILIĞI BAĞ-KUR'A GİRİŞ BİLDİRGESİNİN, bağlı bulunduğu muhtara, ziraat odaları veya kooparatiflere onaylattırılması ve onaylı bu bildirgenin Bağ-Kur İl Müdürlüğüne verilmesi gerekmektedir.

Ynt: Çiftçi SSK lı Olmanın Genel Şartları

İki arkadaşımada teşekkür ediyorum. Verdiğiniz bilgiler için çok sağolun.

Saygılarımla,

Adem ÜNLÜ