fonradar

Çıkış İhbarı Hakkında

Merhaba Arkadaşlar 7 yıldır çalıştığım iş yerinden çıkış verildi 8 haftalık ihbar kagıdını verdiler. Sonra patron kafasına göre ben vazgeçtim ayağı yapmaya başladı ben ihbarı tanımıyorum falan dedi. Hatta eve Noterden biz sözlü olarak anlaştık diye kağıt göndermiş. Bende tekrardan noterden böyle bi anlaşma asılsızdır diyerek karşı ihtar gönderdim. 10 gündür akşam 4 de iş arama iznine çıkıyordum. ancak dün hakkımda tutanak tutmuşlar. Ne diye tutuldu bilmiyorum. İş Hukuku Madde 17'de İş veren isterse İşçiyi çalıştırıp fazla mesaisini öder diyor. Ancak bizim patron mesai falanda ödemiyeceğim. Size verdiğim ihbarı geri çektim. Ben diyor. Şimdi benim izine çıkarmama gibi bi lüksü varmı. bizim patronun

Öncelikle iş kanununa uygun bir gerekçe ile mi çıkarıldınız (çıkışın iş kanunundaki geçerli bir sebebe dayandırılması) Cevap hayır ise zaten iş baştan yanlış.Cevap evet ise ve elinizde çıkışınızla alakalı yazılı bir evrak varsa siz doğru yoldasınız.Noterden size gönderilen sözlü olarak anlaştık yazısı zaten başlı başına hata yaptığının göstergesi.İş arama iznine çıkarken eğer izin formu doldurmadıysanız tutulan tutanakta muhtelemen erken çıkışlarla alakalıdır tek sorun burada olabilir.

Öncelikle iş kanununa uygun bir gerekçe ile mi çıkarıldınız (çıkışın iş kanunundaki geçerli bir sebebe dayandırılması) Cevap hayır ise zaten iş baştan yanlış.Cevap evet ise ve elinizde çıkışınızla alakalı yazılı bir evrak varsa siz doğru yoldasınız.Noterden size gönderilen sözlü olarak anlaştık yazısı zaten başlı başına hata yaptığının göstergesi.İş arama iznine çıkarken eğer izin formu doldurmadıysanız tutulan tutanakta muhtelemen erken çıkışlarla alakalıdır tek sorun burada olabilir.

Hocam 7 yıldır çalışıyordur. 15 gün evvel bi sözleşme verdiler imzalıyacaksınız diye biz dedik 7 yıldır yoktu böyle bişey yeni mi çıktı bu olay diye. sonra çıkış verdi bize 8 haftanızı doldurun basın gidin diye. bu ne kadar iş hukukuna uygundur bilemem. Herhanghi bi izni formu vermiyolar. Adam daha doğrusu çıkarmıyorum ben sizi diyor. o ihbarı geri çektim diyor. ne yapmam lazım bunun için forum vermiyor doldurak diye