fonradar

Çıkışımı İstiyorlar

Çalışmakta oldugum firmamda 1 yılımı doldurmaya 26 gün kala bana herhangibi bi ihbar yazıp belirtmeden çıkış verilmek isteniyor. Çıkış sebebi olarak ta işin sonuna yaklaşıldıgını söylüyorlar ve sadece ihbar tazminatı verilip çıkış verilecegini söylüyorlar . ben bu çıkışın kasıtlı oldugunu düşünüyorum LÜTFEN BU KONUDA BENİ AYDINLATABİLİRMİSİNİZ şansım ve yapmam gereken bişey varmı Şimdiden çok tşk ederim saygılar...

NOT : Başlık tarafımca değiştirilmiştir. Lütfen forum kurallarına uyunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Belirli süreli sözleşme ile çalışıyorsanız ve sözleşme sona eriş tarihi olarak iş bitimi şeklinde belirtilmişse, herhangi bir tazminat ödenmesi gerekmez (1 yılın altında olduğu için)
Belirsiz süreli sözleşmeyle çalışansanız, işyerinde çalışan sayısı 30 ve üzerinde ise, sözleşmenizin feshedildiği veya feshedileceğinin yazılı olarak bildirildiği tarih itibariyle 30 gün içinde işe iade davası açma hakkınızı kullanabilirsiniz.
İşyerinde çalışan sayısı 30un altında ise, iş güvencesi şartlarını sağlayamadığınızdan , işe iade davası açamazsını ancak kötü niyet tazminatı talepli dava açabilirsiniz.