çok acilll eğitime % 100 destek projesi

kalisper_a

Tanınmış Üye
arkadaşlar bir mükellefim eğitime %100 destek projesi kapsamında bağış yapacak bir müşterisine fatura kesecek dolayısıyla bu projede bağışlarda kdv 0 dır ancak genelgede bilgisayar ve donanımları diyor kendisi ise yazıcı satacak yazıcı bu kapsamam girermi teşekkürler

5281 sayılı Kanunla 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanununa eklenen geçici 23 üncü maddede Milli Eğitim Bakanlığına bilgisayar ve donanımlarının bedelsiz teslimleri ile bunlara ilişkin yazılım teslimi ve hizmetleri, bu mal ve hizmetlerin bağışı yapacak olanlara teslim ve ifası 31.12.2010 tarihine kadar katma değer vergisinden istisna edilmiş; aynı maddenin ikinci fıkrasında ise istisna uygulamasına ilişkin usul ve esasların Maliye Bakanlığı tarafından tespit edileceği hükme bağlanmıştır.

Bu hüküm uyarınca söz konusu istisna aşağıda belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde yürütülecektir.

1. İstisnanın Kapsamı

Katma Değer Vergisi Kanununun geçici 23 üncü maddesinde yer alan ve 31.12.2010 tarihine kadar yürürlükte kalacak olan istisna;

-Bilgisayar ve donanımları ile bunlara ilişkin yazılımların Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına bedelsiz olarak teslimi ve/veya ifası ile

-Bu mal ve hizmetlerin bağışını yapacak olanlara teslim ve/veya ifasında,

geçerli olacaktır.

madde de yazdığı gibi "bilgisayar ve donanımları ve bunlara ilişkin yazılımlar " yazıcı da bu donanımlara girer düşüncesindeyim.

kolay gelsin.