fonradar

Çözemedim gitti

aykut111

Katkı Sunan Üye
-Özel güwenlik şirketlerinin prim oranı % kaçtır ???
-Özel güwenlik şirketleri (Ör: X tekstil fabrikasının güvenlik hizmetlerini wermeye başladıklarında) TAŞERON mu olurlar ?{ Bu konuda uygulamada taşeron olanlara rastlamama rağmen SSK dan aldığım bilgi karşı yöndedir}
-Aynı il içersinde farklı işletmelere hizmet verileceğinden; her işletme için ayrı dosya mı açılması gerekir ?
-50 İşçi üzeri işçi çalıştırdıklarında özürlü çalıştırma durumları nedir ?

Ynt: Çözemedim gitti

aykut111 ' Alıntı:
-Özel güwenlik şirketleri (Ör: X tekstil fabrikasının güvenlik hizmetlerini wermeye başladıklarında) TAŞERON mu olurlar ?{ Bu konuda uygulamada taşeron olanlara rastlamama rağmen SSK dan aldığım bilgi karşı yöndedir}
-Aynı il içersinde farklı işletmelere hizmet verileceğinden; her işletme için ayrı dosya mı açılması gerekir ?

V harfi yokmuydu klavyenizde?

keremcem ' Alıntı:
aykut111 ' Alıntı:

V harfi yokmuydu klavyenizde?

Ewet war

Sayın aykut111 ;

Özel Güvenlik şirketinizin merkezine alacağınız SSK işyeri numarası ile güvenlik elemanlarının girişini yapıp çalıştırabilirsiniz.Her işyeri için ayrı dosyaya gerek yoktur.

(Ayrıca alfabemizde olmayan harfleri kullanmasanız daha iyi olur düşüncesindeyim.)

iyi çalışmalar...

metintacer ' Alıntı:
Sayın aykut111 ;

Özel Güvenlik şirketinizin merkezine alacağınız SSK işyeri numarası ile güvenlik elemanlarının girişini yapıp çalıştırabilirsiniz.Her işyeri için ayrı dosyaya gerek yoktur.

(Ayrıca alfabemizde olmayan harfleri kullanmasanız daha iyi olur düşüncesindeyim.)

iyi çalışmalar...
Sayın metintacer,
ilginize teşekkür ederim...Bu bilgi gerçekten yararlı oldu......
W harfini kullanmama gelince (Bunun bireysel bir tercih olduğunu warsaymanızı umuyorum)
Şayet Türkçe ile ilgili hassasiyetiniz varsa yabancı kelimeler ve başlıklarla ilgili "ortak" tepki koymaya ben varım.
Saygılarımla

aykut111 ' Alıntı:

Özel güvenlik hizmetlerinde niteliği itibariyle özürlü ve eski hükümlü çalıştırılamayacaktır.

Bu nedenle özel güvenlik hizmetini yapan personel sayısı, özürlü çalıştırılması için gereken işçi sayısı hesabında dikkate alınmaz.

smmmkaraman ' Alıntı:
aykut111 ' Alıntı:

Özel güvenlik hizmetlerinde niteliği itibariyle özürlü ve eski hükümlü çalıştırılamayacaktır.

Bu nedenle özel güvenlik hizmetini yapan personel sayısı, özürlü çalıştırılması için gereken işçi sayısı hesabında dikkate alınmaz.
Sayın karaman teşekkür ederim

aykut111 ' Alıntı:
metintacer ' Alıntı:
Sayın aykut111 ;

iyi çalışmalar...
Sayın metintacer,
W harfini kullanmama gelince (Bunun bireysel bir tercih olduğunu warsaymanızı umuyorum)
Şayet Türkçe ile ilgili hassasiyetiniz varsa yabancı kelimeler ve başlıklarla ilgili "ortak" tepki koymaya ben varım.
Saygılarımla

Özel tercihiniz olan "W" harfini kullanmak zorunda kalmamak için verilen savaşı düşündükçe sizin bu tercihiniz sadece içimizi sızlatıyor.

keremcem ' Alıntı:
aykut111 ' Alıntı:
metintacer ' Alıntı:
Sayın aykut111 ;

iyi çalışmalar...
Sayın metintacer,
Saygılarımla

Özel tercihiniz olan "W" harfini kullanmak zorunda kalmamak için verilen savaşı düşündükçe sizin bu tercihiniz sadece içimizi sızlatıyor.

Bu savaşı samimiyetsiz bulduğumu yukarıda izah etmiştim.
Bireysel tercihime gelince; yeni aldığım klavyenin "W" harfi bir türlü basınca yazmıyor.. Bu yüzden elimden geldiğince (Yeni makine çalıştıkça aşınır düşüncesiyle) W harfine basıyorum.....
Bu polemiği uzatmaya niyetiniz warmı ?

sayın aykut11, sanırım her ne kadar polemik istemiyor gibi bir yazı yazmış olsanızda, bence polemik olsun diye yazmışsınız, eğer öyle olmasaydı, ilk soruda, klavyemin v tuşu basmıyor yada, w zor bastığı için alışsın diye öyle yazıyorum diyebilirdiniz.
ayrıca şurda yazacağınız iki satır yazıda toplam 10 kere w tuşuna basmışınızdır, yani burda normal yazınızı yazın, ondan sonra açın wördü , exceli, sabaha kadar w yazın alışsın tuş olmazmı?

furkan6602 ' Alıntı:
sayın aykut11, sanırım her ne kadar polemik istemiyor gibi bir yazı yazmış olsanızda, bence polemik olsun diye yazmışsınız, eğer öyle olmasaydı, ilk soruda, klavyemin v tuşu basmıyor yada, w zor bastığı için alışsın diye öyle yazıyorum diyebilirdiniz.
ayrıca şurda yazacağınız iki satır yazıda toplam 10 kere w tuşuna basmışınızdır, yani burda normal yazınızı yazın, ondan sonra açın wördü , exceli, sabaha kadar w yazın alışsın tuş olmazmı?
Evet sayın furkan,
Eminimki; niyetimi "w" harfini kullanmakla çözdüğünüze göre; aynı hurafecilik tekniğini kullanarak bu cevabımla "sizin bu polemiğin içine dalmakla" hangi maksada hizmet ettiğinizi farkettiğimide anlamışsınızdır.....

wwwwwWWWWWWwwwwwWWWWW

beni haklı çıkardığınız için teşekkürler

Hurufiye tekniğinizi geliştiriniz. Yanlış anladınız...

aykut111 ' Alıntı:
Saygılarımla

İlginç Bi Yaklaşım
Hem Alfabemizde Olmayan w Harfini Kullan Hemde Tepki Koymaya Destek Ver Kusura Bakma Ama Bu Şey Gibi Olmuş " Yes Abicim, Türkçe Eğitime Benden de Okey "
Vay Halimize.

ugur_35 ' Alıntı:
aykut111 ' Alıntı:
Saygılarımla

İlginç Bi Yaklaşım
Hem Alfabemizde Olmayan w Harfini Kullan Hemde Tepki Koymaya Destek Ver Kusura Bakma Ama Bu Şey Gibi Olmuş " Yes Abicim, Türkçe Eğitime Benden de Okey "
Vay Halimize.

Sende bi şey anlamamışsın.Ben W harfini kullanmıyalım demiyorum. "Türkçe ile ilgili hassasiyet göstermek istiyorsanız samimi olun" diyorum.
Bu konudaki fikirlerimi yeri olmasada,burada açıklamak zorundayım:
Q,X,W gibi harflerin yanında Fransızcada é ile ifade edilen harflerin Türkçe karşılıklarının günlük yaşamımızda kullanılmasına rağmen Alfabemizde yer almaması BENCE büyük bir eksikliktir... Bu kelimelerin yanında "^" işaretinin kaldırılmış olması Türkçeye darbe vurmaktır..... Bütün bu saydıklarımın karşısına DİKİLENLER, İNGİLİZCE ve FRANSIZCA'dan alınan terim ve kelimeleride baştacı yapmakta ve seslerini bunlara karşı hiç çıkarmamaktadır. Sadece bu sitede AD olarak kullanılanlara karşı şimdiye kadar NEDEN hiç bir tepki vermediniz ?
Yoğun iş tempomda, klavyemin azizliği yüzünden yaptığım MASUM ALIŞTIRMAya saldırmakta bir sakınca görmüyorsunuz... Bu yüzden, beni tanımadıkları halde bana fütursuzca saldıranlar bu konuda ya SAMİMİYETSİZDİR yada TÜRKÇEYİ PERİŞAN ETMEYE ÇALIŞANLARIN oyuncaklarıdırlar.

"Bütün bu saydıklarımın karşısına DİKİLENLER, İNGİLİZCE ve FRANSIZCA'dan alınan terim ve kelimeleride baştacı yapmakta ve seslerini bunlara karşı hiç çıkarmamaktadır. Sadece bu sitede AD olarak kullanılanlara karşı şimdiye kadar NEDEN hiç bir tepki vermediniz ?" Demişsiniz..

Orta yolu bulalım :))
Karşılıklı yanlış anlama diyelim..
Tez elden, hemen, bahsettiğiniz mücadeleye başlayalım... Yabancı kelime-isim vs. kullanan arkadaşlarımızı
"nezih, nazik, yumuşak bir lisan ile" ikaz edelim..!!

Unutmayalım;

"Konuşabildiğiniz kadar düşünebilirsiniz" KONFİÇYUS

Abartmayalım lütfen. Arkadaşın yaptığını bi istatistik yapsak 100 kişi arasından kaç kişi görebilirdi ki. Ancak keremcem görebilir. ;D