resim

Damga Vergisi Defteri

Üyelik
8 Haz 2005
Mesajlar
60
merhaba arkadaşlar,
a.ş lerde damga vergisi zorunlu biliyorsunuz. 2005 yılı için tasdik ettirdiğim damga vergisi defterim vardı. 2006 yılı için defteri tasdik ettirmem gerekiyormu? Gerekiyorsa , ara tasdik yaptıracağım.

cevaplar için teşekkürler.
birolkaya72@hotmail.com
 
Üyelik
30 Tem 2005
Mesajlar
137
Konum
ANKARA
Sayın BİROL KAYA,
20 Seri No.lu Damga Vergisi Genel Tebliğinde;Damga Vergisi defterin tutulmasında Vergi Usul Kanu'nun kayıt nizami ve tasdik zamanına ilişkin 215 219 ve 221. maddelerindeki hükümlere uyulacağı açıklanmıştır.Buna göre 2006 yılı içinde damga vergisi defteri tasdik ettirmeniz gerekiyor.
 

Benzer konular

Üst