fonradar

Defter Tasdik Ücretleri

• Konbuyu başlatan NİSAN123
  • Başlangıç tarihi
N

NİSAN123

Ziyaretçi
Arkadaşlar,geldik aralık ayına. Mükelleflerden ne kadar defter tasdik ücreti isteyeceğiz. Görüş ve önerilerinizi beklıyorum.bulunduğunuz illeride belirterek yazarsanız cevapları,diğer arkadaşlarında fikirleri olur.

Ynt: Defter Tasdik Ücretleri

Benimde acilen bi eczaneden ne kadar alınır onu öğrenmem lazım arkadaşlar. Adam biraz kıl yalnız.:)

Herhangi bir rakam yazmak doğru değildir. Mükellefler tarafından sm/smmm'nin cebine attığı "hava parası" gibi algılanabilmektedir. En iyisi tasdik ettirilecek defter büyüklüğü, notere ödenecek rakam, işlem hacmi gibi kriterlere göre her mükkellef için ayrı belirlenmelidir.

Ben bir aylık muhasebe ücretinin biraz altında bir ücret alıyorum. Çünkü bu para zaten noter, kırtasiye ve sene içerisindeki yol paralarını ve diğer masraflarını ancak karşılayabilmektedir. Çok fazla uçuk olmayan, yoğunluğuna göre değişen nitelikte bir ücret talep etmek normal olacaktır.

şunu da unutmamak lazım dır ki başka muhasebe bürolarıyla sizin söyliceniz rakamlar arasında uçuk bi fark olursa mükellef kaybınada uğrabilirsiniz

arkadaşlar biz bu sene defter tasdiki almayacağız
dosya yenileme harcı olarak defterin durumuna göre

2.sınıf defterden 225,00 ytl
1.sınıf defterden 550,00 ytl

şeklinde karar verdik bu rakamlar normal ve asgari tarifemiz
defder tasdiki artık mükelleflerde alerji yapmaya başladı
her sene bütün dikkatler muhasebecilerin üzerine yoğunlaşmaya başladı
henüz bildirmedik ama yeni adımız dosya yenileme harcı
defter tasdiki içinde

iyi akşamlar diliyorum