Dehşet Bir Şey Bu!!!!!

Arkadaşlar sigortalı işe giriş bildirgesi veriyordum farketmeden daha önce sigortası olmamış birisinin girişini tc yani sosyal güvenlik numarasını girdim ve gerekli yerleri doldurduktan sonra ilk işe girişi internetten yapabildim. Bakın ne diyorum ilk işe girişi yaptım diyorum. Yani artık postadan gönderdiklerimizin numarası çıktımı çıkmadımı diye bir merakımız olmayacak. Uzaklar artık bir tık önümüzde kısacası.

Ynt: Dehşet Bir Şey Bu!!!!!

01/12/2008 tarihinden itibaren internet üzerinden göndermek mümkün olacak zaten.

Siz biraz acele etmişsiniz. :)

Evet biliyorum ama bu nimetten yararlanmak gerekmez mi sizce. Sonuçta sgk kurumunun internet üzerinden verdiği barkodlu ilk işe giriş bildirgesi değil mi???

Evrekaa buldum diyorsun yani.:) Türkiyede ilk veren senmi oldun acaba,tebrikler:)

arkadaşlar söz konusu sgk olduğu için bana hiç inandırıcı gelmedi 01/12/2008 tarihinde yürürlüğe girecek
bir konunun şimdididen yapılabilmesi bence sgk ya sorun bizide aydınlatmış olursunuz.

Geçen hafta ilk işe giriş için SSK'ya gittiğimizde internetten verebilirsiniz demişlerdi. Biz de o günden bu yana hep internetten veriyoruz.

Şu anda; "Sigortalı İşe Giriş ve İşten Çıkış Bildirgesi" bölümü çalışmıyor.
Klasik ebildirgede de mümkün değil.

Dün öğleden sonra aynı işlemi (ilk giriş) yapmıştım ve kişinin eski usul ssk nosuda bildirime yansıdı. Ayrıca şu an isteğinize bağlı ancak 12. ayda zorunlu. Yani şimdide ilk girişleri internetten yapabilirsiniz. Hemen zorunlu uygulamaya geçilmemesinin nedeni malum sistem arızaları.

marhabalar arkadaşlar,

sayın
37kastamonu ,
ilk işegirişi internetten yapıp aldığınız çıktıda belgenin mahiyeti kısmında ilk giriş olduğu belirtilmiş mi ?

iyi günler

Her ne kadar 37kastamonu'ye sorsanızda; evet "ilk" olarak yazılı ayrıca eski ssk nosu şeklinde numara da bildirim çıktısında yer alıyor.

sayın nane cevap verdiğiniz için teşekkür ederim sayın yönetici

01.12.2008 de yürürlüğe girecek olması şuan yapılmasına acaba bir engel teşkil ediyor mu? Herhangi bir cezai yaptırımı olur mu? Bu konuda bilgisi olan var mı ? ???

gönderebildikten sonra cezası olucagını düsünmüyorum..
peki fotograf olayı nasıl, ilk giriste fotograf zorunlulugu var!!

ferrarisinisatanmuhasebci ' Alıntı:
gönderebildikten sonra cezası olucagını düsünmüyorum..
peki fotograf olayı nasıl, ilk giriste fotograf zorunlulugu var!!

Fotoğrafa gerek yok artık.Zorunluluk olmaktan çıktı.
Her şey TC kimlik numarasında bitiyor.!!!

Tahminim bir sonraki adımda ikamet bilgilerini de sistem aktaracak. Adrese dayalı sistemi ve sgk sistemlerini stabil hale getirebilirse tabii.

merhaba;

internet işlemleri üzereine SSK Türkiye de birinci sıra geliyor.

ARKADAŞLAR ACİL

Selamlar, Arkadaşlar ya ben bu ilk işe giriş olayını yönetmeliktemi ne okumustum şimdi bulamıyorum biri bana yönetmelik yada kanun hangisi isee madde olarak sölerse sevinirim. ona göre internetten yapıcam. bende 01.12.2008 e kadar isteğe bağlı oldunu okumustum ama emin olmak için tekrar okumak istiyorum. acill yardımcı olursanız sevinirim.