devlet hastanesinden alınan rapor

öncelikle ilgilenen arkadaslara teşekkürler. 18.06.2012 tarihinde iş kazası gecirdim..ve sağ ayak baş parmagım kırıldı 10 günlük iş görmezlik raporu düzenlendi 28.06.2012 de kontrol vardı ayrıca 6 temmuz 2012 tarihinde'de bir kontrol tarihi verildi. dün ilk kontrole gittim fakat ikinci 6 temmuza ayit bir kontrol randevum daha oldugu icin 6 temmuzda gelmemi söylerdiler. buraya kadar bir sorun yok fakat 28.06.212 tarihinden 06.07.2012 tarihi arasında herhangi bir rapor verilmedi söylenen şu; "bu aradaki boşlugu doktorun kontrol tarihinde doldurucagi 10 gunden fazla olmayan raporların poliklinik tarafından verilcegi" şimdi haklı olarak iş yerimde benden bir rapor istiyor bu prosedür dogru bir prosedur mu acıkcası cok merak ediyorum yardımlarınızı rica ediyorum

Ynt: devlet hastanesinden alınan rapor

Sayın Formdaşım

İşyeri sizden nasıl rapor istiyor anlayamadım.Belki yanlış anlama olmuştur.Zaten sizin elinizdeki rapor düzenlenerek 28.06.2012 de kontrol verilmiş ayrıca 6 temmuz 2012 tarihinde'de bir kontrol tarihi verilmiş yani istirahitiniz 6 Temmuz 2012 tarihine uzatılmış ve o da kontrol yazıyor.Dolayısıyla işyeriniz bu tarihe kadar iş yeriniz sizi istirahatli gösterip EK-10 düzenleyerek SGK kurumuna gönderecek.Gelelim bu tarihten sonraki 10'ar günlük raporlara onuda polikinlik düzenleyecek size verecek en sonunda istirahatiniz bitincede çalışabilir kağıdı verecek.Polikinliğin size 10'ar günlük rapor vermesi demek istirahatiniz boyunca işgörmezliğinizi SGK kurumu size sizin işverene talebiniz halinde işgörmezlik parasını 10'ar günlük ödemek veya istirahatiniz sonunda toplu olarak almanız için