Diğer Ücretli

didem*

Katkı Sunan Üye
Üyelik
23 Ocak 2007
Mesajlar
107
Konum
nevşehir
arkadaşlar öncelikle kolay gelsin. basit usul mükellefi ne 09.05.2015 tarihinde işçi girişi yaptık ancak maliye ye diğer ücretli kaydını açtırmayı atlamışız. diğer ücretli kaydı açtırmak için süre nedir . bugün dilekçe versem cezai durum var mıdır? cevaplar için şimdiden teşekkürler
 
Üyelik
15 Eyl 2011
Mesajlar
526
Konum
Gönen-Balıkesir
Bugün verebilirsiniz problem olmaz işverende bir a4 kağıda bende çalışyor diye bir dilekçe vermeniz gerekir işçiyede yoklama yapacaklar.Yılda 2 defa şubat ve ağustosta vergisini alıyorlar.GVK Madde 64 e bakınız.Kolay gelsin.
 
Üyelik
8 Eki 2015
Mesajlar
20
Konum
Hatay
sevgili üstadlar iyi akşamlar
Basit usul mükellef işçi çalıştırmak istiyor . bunun bildirimi maliyeye nasıl bir dilekçe ile bildirilecek ? işveren ve işçi ayrı ayrı dilekçe mi yazacak ? nasıl bir yol izlicem aşamalı söyler misiniz ?
saygılarımla
 
Üyelik
16 Kas 2006
Mesajlar
197
İşçi adına İşe Başlama Formu doldurulup (Faaliyet Konusuna: DİĞER ÜCRETLİ yazılacak) Ekine de SGK işe giriş bildirgesi ve İşveren Adına
" ... Şahış .... tarihinden itibaren işyerimde çalışmaktadır" gibi bir dilekçe ile VD Dairesine müracaat edilip 1 Ay içerisinde Diğer Ücretli Vergi Tahakkukunu da Vd. Çıkarttırmak zorundasınız.
 
Üst