Doğum İzni Doğum Öncesi 37.Haftada Alınan Rapor Hakkında

arkadaşlar merhaba 05.09.2011 tarihi itibari ile doğum iznine ayrıldım fakat şöyle bir sıkıntım var.

27.07.2011 tarihinde doktara gidip (32+1 iken) 37 haftaya kadar çalışabilir raporu aldım. 37+0 ramazan bayramı tatiline denk geldiğinden 37+6 da çalışamaz raporu aldım. (05.09.2011 yani dün) tahmini doğum benim 20 eylül gün bazında hesaplayınca doğuma 15 gün kalmış gibi gözüküyor. ama bana söylene 37 hafta şiçerisinde almam gerektiğim de günü değil haftayı baz aldıkları idi . 05.09.2011 tarihinde yani37+6 da çalışamaz raporunu almam da sıkıntı var mı?
ssk dan paramı almak istediğimde eksik ödeme ya da hiç ödememe gibi bir durumları söz konusu olur mu?

Ynt: Doğum izni doğum öncesi 37. haftada alınan rapor hakkında

Arkadaşlar konu ile ilgili bilgi verecek birileri var mı ? İnternette araştırmada yaptım ama bir şey bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.ç

Endişelenmeyiniz hiç bir şey olmaz. Eskiden olsa idi kayıtlara göre erken doğum yapmış olacaktınız ve erken doğum yaptığınız için 1 haftalık iş göremezlik ödeneğiniz eksik olacaktı. Şimdi erken doğum yapmış gözükeceksiniz ve erken doğumdan dolayı kullanamadığınız 1 haftalık izniniz doğum sonrasına eklenecek ve parasını alabileceksiniz.

çok teşekkür ederim. Cevabınız için içimi rahatlattınız.:)

merhaba
33+4 günlük hamileyim 37. haftaya kadar çalışabilir raporu aldım. kullanmazsam yanacak olan 10 günlük iznim var çünkü devretme olayı yok bizde :( şuan bu iznimi kullanabilirmiyim ssklıyım bu arada şimdiden teşekkürler.

merhaba
33+4 günlük hamileyim 37. haftaya kadar çalışabilir raporu aldım. kullanmazsam yanacak olan 10 günlük iznim var çünkü devretme olayı yok bizde şuan bu iznimi kullanabilirmiyim ssklıyım bu arada şimdiden teşekkürler.