Doğum İzni Ücreti

merhaba
bir çalışanımız 18/02/2008 tarihinde doğum iznine ayrıldı. şubat ayının 18 ine kadar olan parasını şirket ödeyecek kalanınıda ssk dan alacak. ama problemimiz kalan ücretli izin parasını ssk dan ne zaman alacağı. bazı rivayetlere göre 16 haftalık izinini kullandıktan sonra parasını ssk dan toplu olarak alacağı üzerine. bu konuda bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim. bu kız parasız mı kalacak yani

Ynt: Doğum İzni Ücreti

Kişinin raporu bittikten sonra SSK İl Müdürlüğüne;

Analık hali dolayısıya ......... tarihinden beri işine devam edemeyen .........., halen iş başına dönmemiştir,

İşine tekrar .............. tarihinde devama başlamıştır

diye bir form ile vizite kağıdı düzenleyip verirsin, ondan sonra bu kişi parasını alabilir diye biliyorum,

iyi çalışmalar

z.der ' Alıntı:
merhaba
bir çalışanımız 18/02/2008 tarihinde doğum iznine ayrıldı. şubat ayının 18 ine kadar olan parasını şirket ödeyecek kalanınıda ssk dan alacak. ama problemimiz kalan ücretli izin parasını ssk dan ne zaman alacağı. bazı rivayetlere göre 16 haftalık izinini kullandıktan sonra parasını ssk dan toplu olarak alacağı üzerine. bu konuda bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim. bu kız parasız mı kalacak yani

sayın z.der, kalan ücretli izin parası derken neyi kasdediyorsunuz. Ücretli izin hakkı varsa ve ücretli izne çıkmışsa parasını işveren verecektir. sizde bordro da ücretli izin kısmını doldurup ssk sınıda yatıracaksınız. kolay gelsin.

zarha; soruya ortasından bakarsanız yanılgıya düşersiniz, z.der'in ifade hatası var ama soruyu bütün olarak düşünürseniz neyi kastettiği açık.
-/-
z.der; çalışan istediği aralıklarla (ayda bir gibi) ssk giderek parasını alabilir. Çalışmadı yazısı ve ödeme ile ilgili yeni bir uygulama var. SSK sitesinde araştırınız.

sayın nane inanın halen anlayamadım, belli bir noktaya odaklanmış birşeyi görememiş olabilirim. daha aydınlatıcı bilgi verebilir misiniz lütfen.

Doğumda doktor raporu kapatmadığı sürece SSK dan ücret alamaz, rapor kapatmada rapor başlangıcından sonraki 3.ay diye biliyorum.

Doğum yapan Kadın işçi
Raporuyla birlikte her ay kuruma başvurduğu takdirde ay ay alması gereken ödemeler kendisine ödenmektedir. sisteme istirahat formu bilgileri ve vizite kağıdı işlemleri girilmelidir.

www.ssk.gov.tr adresinde interaktif uygulamalarda "SSk sağlık ödemeleri sistemi"seçilerek gerekli açıklamaları okuyabilirsiniz.