fonradar

Doğum iznine ayrılan personel'in eksik gün bild.

Doğum iznine ayrılmadan önce personelimiz rapor getirdi. Raporda doğuma 3 hafta kalana kadar çalışabilir geri kalan 5 haftalık izni doğum sonrasına eklenebilir yazıyor. Daha sonra rapor alıp doğum iznine çıktı ve 23.04.2011 tarihinde çalışabilir raporu var ve ben çalışmadığına dair bildirim girişini 23.04.2011 tarihinden itibaren toplu olarak gireceğim.

Esas sorun ilk raporda yazan 5 haftalık süre doğum sonrasına eklenecektir raporu. Bunu nasıl çözeceğim, çalışılmadığına dair bildirim girişini neye göre yapacağım yeni bir rapor gelmeyecekmiş. Durum biraz karıştı galiba. Teşekkürler.

Ynt: Doğum iznine ayrılan personel'in eksik gün bild.

rapor getirmesi lazım. rapor gelmeden 5 haftalık süreyle ilgili işlem yapamazsınız

Peki Doğum İzninde olan işçi için her ay aylık prim ve hizmet belgesi nasıl doldurulmalıdır acaba? 30 gün eksik gün bildirimi istirahat olarak bildirilmeli değil mi?yoksa ücretsiz doğum izni olarak mı?

doğum raporunu istirahat olarak bildirmelisiniz

Aylık prim ve Hizmet bildiriminde prim gün sayısı sıfır olarak ve eksik gün 30 olarak mı belirtilmelidir ilgili ayda?

SGK'ya sormuş personel evrak vermiyoruz demişler, rapora gerek yok zaten var demişler.

SaLiery ' Alıntı:
Aylık prim ve Hizmet bildiriminde prim gün sayısı sıfır olarak ve eksik gün 30 olarak mı belirtilmelidir ilgili ayda?

ay içinde rapor nedeniyle çalışmışlığı yoksa dediğiniz gibi işlem yapılmalıdır

blt74 ' Alıntı:
SGK'ya sormuş personel evrak vermiyoruz demişler, rapora gerek yok zaten var demişler.

sgk bununla ilgili evrak vermezs zaten, doktoruna danışması lazım.

Evet o şekilde denedim ama kabul etmiyo sistem.Prim gün sayısında sorun var şeklinde uyarı alıyorum..?

SaLiery ' Alıntı:
Evet o şekilde denedim ama kabul etmiyo sistem.Prim gün sayısında sorun var şeklinde uyarı alıyorum..?

Eksik günlerde eğer tam ay çalışmadıysa Mart ayı için 30 gün değil 31 gün olarak bildirgenizi vereceksiniz.

Teşekkür ederim cevaplarınız için.