fonradar

Doğum İznine Gelmeden İşten Çıkartılma

7 aylık hamile olan bir çalışan doğum izninden ve ücretinden yararlanmaması için işten çıkartılıyor. bu kişi şu durum itibari ile sadece tazminat almaya hakkı var fakat bu durumda yasal bir işlem yapılabilirmi, 1 ay sonra çıkartsalar doğum izin ücretinide hak kazanmış olacak sanırım ama bi şekilde bunu kılıfına uydurmuşlar ve süre gelmeden bayanı işten çıkartıyolar.
bu durumda haklarını alması için ne gibi işlemler yapılabilir
şimdiden teşekkürler

burada yapılacak pek bir sey görünmüyor fakat işten çıkarılma sebebine istinaden herhangi bir dava işe iade davası açmanız mümkündür . tabiki bu da bir süreçtir... fakat hakettiği tazminatı alması yararınadır...

bencede bu sekilde bır tutum içerisinde bulunan işvereni kınıyorum ...

iyi çalışmalar

mhmt79' Alıntı:
burada yapılacak pek bir sey görünmüyor fakat işten çıkarılma sebebine istinaden herhangi bir dava işe iade davası açmanız mümkündür . tabiki bu da bir süreçtir... fakat hakettiği tazminatı alması yararınadır...

bencede bu sekilde bır tutum içerisinde bulunan işvereni kınıyorum ...

iyi çalışmalar
bence davadan önce bölge çalışma müdürlüğü' ne gidilmeli muhakkak altında kötü niyet aranır neticede müfettiş'in sonuç kısmına yazacağı kanaat bölümü çok önemli çünkü müfettiş'in kendi fikrini beyan etme hakkı var

eğr kişi rapor alır ve rapor süresi içinde tebliğat yapılırsa çıkış işlemi rapordan sonra hüüküm ifade edeceğinden çıkışta rapordan sonrayapılabilir