fonradar

Doğum iznini sgk ya bildirmeden sadece çalıştığım yerden izin alabilir miyim

ben sigortalı olarak çalışmaktayım doktordan aldığım raporu sgk ya bildirmek istemiyorum çalıştığım işyerinden maaşımı alacağım emekli sandığında olduğu gibi rapora istinaden 16 haftalık izin isteyebilirmiyim sgk dan para almak istemiyorum sakınca olurmu çok acil bana bilgi verirmisiniz

Ynt: doğum iznini sgkya bildirmeden sadece çalıştığım yerden izin alabilirmiyim

- Siz bildirmesenizde doktorunuz (hastane) bildiricektir.
- 16 haftalık izniniz mecvuttur.
- Primleriniz işveren tarafından yatırılsa bile, sgk dan adınıza doğum ücreti hesaplanacaktır. İstemeseniz bile...

En önemlisi; iş göremezlik belgesini işverene teslim ediniz.

Ynt: Doğum iznini sgk ya bildirmeden sadece çalıştığım yerden izin alabilir miyim

aldığım belgeyi dilekçeme ekliyip izin isteyeceğim ama sistem üzerinden işleme sokulmasını istemiyecem hastaneyede göndermeyin dersem olurmu

Ynt: Doğum iznini sgk ya bildirmeden sadece çalıştığım yerden izin alabilir miyim

izin hakkınız var.paranızı alabilirisiniz.sgk ya bildirmeniz isteğe bağlı.ancak muhasebeciniz sistemden bildirmek zorunda.

Paranızı alın, işvernee iade edin, olmuyor mu öyle ?

SAVARONA2 ' Alıntı:
aldığım belgeyi dilekçeme ekliyip izin isteyeceğim ama sistem üzerinden işleme sokulmasını istemiyecem hastaneyede göndermeyin dersem olurmu

olmaz.

iş yerim kaymakamlık sosyal yardımlaşma vakfı geri iade edersem ne olarak muhasebeleştirilecek orada sıkıntı var birde sıkıntı şu maaşımızda bu ay itibariyle brütte 600 tl artış oldu ben sgk dan para alırsam sgk bana geçmiş 3 ayı hesaplıyarak ödeyecek o zaman eski maaşım üzerinden almış olacağım buda 3 ay 20 günde 2000 tl zarar demek oluyor bu yüzden istemiyorum ne yapmalıyım

Yapabilecek bir şeyiniz yok.
Aldığınız rapor sisteme işlenecek, raporlu olduğunuz süre için işgöremezlik ödeneği alacaksınız, raporlu olduğunuz günler için , işyerinizden ücret almayacaksınız.