fonradar

Doğum öncesi ve sonrası izin hk.?

dnyn

Katkı Sunan Üye
merhaba, elimde 08.12.2010 da başlayan ve 01.02.2011 tarihinde sona eren 02.02.2011 kontrol tarihi olan doğum öncesi iş göremezlik belgesi var.

bununla ilgili aralık-2010 döneminda eksik gün bildirimi verdik ama 01 i değilde "19-ücretsiz doğum iznini" işaretleyerek.Bu sorun olur mu?

diğer sorum ise doğum 25.01.2011 tarihinde gerçekleşti.doğum sonrası gelen iş göremezlik belgesi 25.01.2011-21.03.2011 arası çalışmaya başlayacağı tarih 22.03.2011

şimdi biz; iş göremezlik belgesini tek görüp birlikte mi gireceğiz internetten yani 22.03.2011 tarihinde ya da ayrı ayrı görüp doğum öncesi 08.12.2010-25.01.2011 doğum sonrası 25.01.2011-21.03.2011 olarak ayrı mı gireceğiz? bir de eksik gün bildirme nedenini hep 01 olarak mı gireceğiz doğumdan sonrada? çok teşekkürler acil olarak yorumlarınızı bekliyorum

Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: DOĞUM ÖNCESİ VE SONRASI İZİN

arakadaşlar kimse ilgilenmiyor mu bu konuyla?

Ilk olarak eksik gun nedenini yanlis yazmissiniz 01 istirahat secilmeliydi. Gerci elinizde rapor var ama yinede kuruma durumu bildiren bir dilekce yazabilirsiniz.
Raporun girisi ise 08.12.2010 ve 21.03.2011 tarih araligini kullanabilirsiniz yada oncesi ve sonrasi ayri ayri
mart 2011 dahil olmak uzere eksik gun nedenini 01 secmelisiniz

şimdi sgk ile görüştüm onlarda diyor ki: izin neyle ilgiliyse onu girin."19-ücretsiz doğum izni" doğru bencede.
01-istirahat eksik gün bildirim nedeninin 18 ekadar olduğu zamanlarda geçerliydi sanıyorum ki. zaten ekte rapor fotokopileri olduğu için dilekçeden bahsetmediler.biz onu dikkate alıyoruz dediler.

çok teşekkürler ilginize

19 ucretsiz dogum izininden benim anladigim, dogum oncesi ve sonrasi 8 haftalik izinden sonra kullanilan 6 aya kadar olan izindir

dnyn ' Alıntı:
şimdi sgk ile görüştüm onlarda diyor ki: izin neyle ilgiliyse onu girin."19-ücretsiz doğum izni" doğru bencede.
01-istirahat eksik gün bildirim nedeninin 18 ekadar olduğu zamanlarda geçerliydi sanıyorum ki. zaten ekte rapor fotokopileri olduğu için dilekçeden bahsetmediler.biz onu dikkate alıyoruz dediler.

çok teşekkürler ilginize

yanlış bilgilendirmişler sizi, bildiğim kadarıyla ücretsiz doğum izni rapor bitiminde doğum yapan çalışanın talebiyle verilen 6 aya kadar olan ücretsiz izindir.

siz eksik gün nedeni olarak istirahatı seçmeliydiniz. "Ayrıca size izin neyle ilgiliyse onu girin" demişler
Yanlış anlamışlar bence ortada izin değil rapor var yani istirahat.

Ynt: Doğum öncesi ve sonrası izin hk.?

anlıyorum peki çok teşekkürler