fonradar

Doğum oncesi ve sonrasi rapor ödemeleri

Eşim ve ben sigortalıyız. Eşim doğum oncesi raporunu aldığı tarihte 116 günlük aktif sigortalı ben ise 120 günün üzerinde aktif sigortalıyım. Doğum öncesi 56 günlük bir rapor alındır. Daha sonra doğum uzadığı için 10 günlük bir rapor daha verildi. toplamda doğum oncesi 66 günlük bir raporu var. 56 ve 10 olarak. Sezeryan ile dogum gerceklesti ve 90 günlük doğum sonrası heyet raporu verildi. Bulundugum ılcedeki sgk kurumuna gidip doğum öncesi raporun odemesini alabilirmiyim. Alırsam bu mıktar toplamı nedır. Dogum sonrası raporumun odemesını bu rapor bıttıkten sonramı alıyorum. Alırsam bu mıktar nedır. Sımdıden yardımlarınız ıcın tesekkurler.
Birol Başyiğit

Ynt: Doğum oncesi ve sonrasi rapor ödemeleri

Doğum izninden önce sigortalı olma şartı var
doğumdan önce 90 gün sigorta primi var
o zaman
doğum öncesi 8 hafta ve sonrasoda 8 haftalık geçici iş göremezlik alınabilinir
fakat çalışıyorsa eşiniz raporu çalıştığı yerin muhasebecisine vermeli elden neden almaya çalışıyorsunuz

Ynt: Doğum oncesi ve sonrasi rapor ödemeleri

Raporlar Hastane tarafından sgk ya ulaştırılmış. Suan tamamlanan raporların odemesını alabılıcegım soylendı. Dogum oncesı ıcın 56 gun odeme yapıyor. Dogum sonrası 90 gun olan toplam raporumuzun 56 gunun dogum odemesı kalan kısmınıda rapor odemesı olarak yapacagını soyledı. hastane bu kaydı gondermedıgı ıcın tekrar alıp ust yazı hazırlatıp elden sgk ya teslım ettım