fonradar

Dolmuşa Verdiğim Paralar

• Konbuyu başlatan NİSAN
  • Başlangıç tarihi
N

NİSAN

Ziyaretçi
Merhaba ,
Forum üyesi arkadaşlarımın görüşlerini almak istiyorum.
İşyerine gelip giderken dolmuşa biniyorum.Ankarada en yakın mesafe dolmuş ücreti 1.20.ytl uzak mesafe 1,50 ytl. aylık hesapladığım zaman 90.00 ytl ediyor.buna ek olarak iş takibi açısından gidip geldiğim yerleride hesaba katarsam aylık yaklaşık 150,00.ytl dolmuşlara veriyorum, hep cepten gidiyor ve bunu gider gösteremiyorum.sizce bu rakamı gider göstermek adına yapılabilecek bir şey var mı? :roll:

Belgesiz Gider Yazılabilecek Yol Giderleri

Vergi Usul Kanununun 228. maddesinin 1. ve 2. bendinde örfe ve teamüle göre bir vesikaya istinat ettirilmesi mutat olmayan mütefferrik giderleri ile vesika teminine imkan olmayan giderlerin vergi matrahından düşülmesine izin vermektedir. Bu bağlamda işle ilgili olduğu çok açık olan bazı mütefferrik giderler, çok düşük olmaları kaydıyla, masrafı yapan kişi tarafından listelenmek suretiyle gider yazılabilir.

Not:Alıntıdır.

sn. gökhan33 arkadaşımıza katılıyorum. denetcimizin de onayı ile makul ve mantıklı çerçeveler dahilinde vesikasız giderleri masraf fişi ile kağıda döküp, iç yüzde ile kdv ayırmadan, yani direkt olarak gider yazmak suretiyle giderleştirebiliyoruz.

ancak dediğim gibi makul ve mantıklı olmak kaydıyla.