fonradar

Dünya Bankası ve IMF TÜRMOB u Yok Sayıyor !!!!

DÜNYA BANKASI TÜRMOBU YOK SAYIYOR..!!! TÜRMOB ELDEN GİDİYOR...111
Yazan Kişi: Osman ERTEM (---.dynamic85100216234.ttnet.net.tr)
Tarih: 09-12-05 18:39

MUHASEBE CAMİASINA ROSC BOMBASI DÜŞTÜ !!!
Dünya Bankasından bir heyetin hazırlamış olduğu kısa adı ROSC olan "Standartlara ve Kanunlara Uyma Üzerine Rapor" SM., SMMM. ve YMM.'lerin şirketlerin finansal tablolarının denetiminde yeterli mesleki bilgi ve beceriye sahip olmadıklarını ve Türkiye'deki finansal tabloların çoğunluğunun gerçeği yansıtmadığını öne sürerek TÜRMOB.'dan ayrı olarak Bir "Denetçiler Odası"nın kurulmasını tavsiye ediyor. 1 Eylül 2005 tarihinde yapılan TÜRMOB. Başkanlar Kurulu toplantısının gündemini oluşturan rapor. TÜRMOB. ve muhasebe odaları tarafından olumsuzluklarla dolu olarak nitelendiriliyor. ROSC raporunun tamamı ve daha fazlası haberin devamında....

Haber Forumda Reklam Yapmak Yasaktır (ADMIN)

Edirne SMMMO başkanı Enver ÇEVİK in konu ile ilgili acıklamaları

Forumda Reklam Yapmak Yasaktır (ADMIN)

sağılcakla Forumdaşça ve hoşçakalın

osmanertem

Bu Mesajı Cevapla

Re: DÜNYA BANKASI TÜRMOBU YOK SAYIYOR..!!! TÜRMOB ELDEN GİDİYOR...111
Yazan Kişi: Osman ERTEM (---.dynamic85100216234.ttnet.net.tr)
Tarih: 09-12-05 18:45

Konuyu her daim
canlı tutmak ve tek başlık altında toplamak gerekir kanaatindeyim

Mükellef Gazetesi ve TV si olarak tüm oda başkanlarına mikrofon uzatıyoruz

cevaplar geldikçe

Forumda Reklam Yapmak Yasaktır (ADMIN)

adresinde yayınlanacaktır

osmanertem

Bu Mesajı Cevapla

Re: DÜNYA BANKASI TÜRMOBU YOK SAYIYOR..!!! TÜRMOB ELDEN GİDİYOR...111
Yazan Kişi: Osman Şahan ERTEM (85.96.69.---)
Tarih: 09-12-05 21:50

IMF ÇEK ELİNİ MESLEĞİMİZİN ÜZERİNDEN !!! (ROSC RAPORU HK.)

IMF. heyetinin düzenlemiş olduğu "Standartlara ve Kanunlara Uyma Üzerine Rapor" (ROSC Raporu)"nu inceledim ve satır aralarında muhasebe mesleğinin denetim ayağını bitirme amacı gördüm.

Her iç meselemize karışan IMF kendini bilmez bir tutumla mesleki bilgimizin yetersiz olduğunu savunuyor odalar ile TÜRMOB."u hiçe sayarak finansal tabloların denetimininin yeni kurulacak bir denetçiler odasına verilmesini istiyor.

Raporda IMF Türkiye"deki bankalar, sigorta şirketleri ve diğer ticari işletmelerin finansal tablolarının gerçeği yansıtmadığını söylüyor ve bunuda muhasebecilerin mesleki bilgi yetersizliğine bağlıyor.

Şimdi IMF"ye soruyorum ;
Finansal tabloların gerçeği yansıtmaması bizim bilgisizliğimizden mi? Kayıt dışı ekonomiden mi?
Yoksa istikrarsız ekonomi politikaları, basiretsiz hükümetler ve ağır vergisel sorumluluğun kurumları vergi kaçakçılığa itmesinden mi?

Sayın meslektaşlarım kendini Türkiye"nin ekonomik patronu sanan IMF"ye karşı sesimizi duyuralım, tepkimizi koyalım. Teslimiyetçi hükümetlerden farklı olarak biz meslek camiası onurlu duruşumuzu koruyalım...

Saygılar,

Gönderen : Doğuhan ERTEM / Smmm.Stajyeri

İMF öncelikle kendi kanburlarına bakmalı İMF biraz daha emecek kan arıyor işletmeler tam manasıyla vergisini verse soruyorum kaçı ayakta kalabilir bunca ağır vergi yükünü nasıl kaldıracak. öncelikle idarecilere sesleniyorum gelir dağılımındaki adaletsizliği düzeltin bu ekonomiyi bu millet kaldıramaz taşıyacak hal kalmadı milletde (Ülkenin en zenginlerinin yıl sonu bilançolarına baktığımızda gelirlerinin %70, ile 90 nını rantiyeden elde ettiklerini görüyoruz) bu rantiyecilerin eli milletin cebinden çıkarılırsa milletin ekonomisi düzelir. millet vergi kaçırmaya teşebbüs etmez o zaman da bütün raporlar adam gibi hazırlanır.