fonradar

E-Beyanname Aracılık ve Sorumluluk Sözleşmesi Güncelleme

2016 turmob sözleşmelerini E-Beyanname Aracılık ve Sorumluluk Sözleşmesinden güncelleyerek girmeye çalışıyorum sözleşme kayıt tarihinden sonra olamaz diye hata veriyor. sözleşmeleri ve defter bilgilerini nasıl girebilirim

Güncelleme yapmayacaksınız. Alt tarafta "süresi sona eren" kısmından işlem yapacaksınız. İlk işlem tamamlandığında size "yenilemek istiyorum" gibi bir link çıkacak ona tıklayarak yeni sözleşme nolarını gireceksiniz. Eğer başka bir linke tıklarsanız sözleşmeleri sil baştan (kendi ve mük. bilgileri) girmek zorunda kalırsınız.

Selamlar bende E-birlikten iptal edip yeniden düzenledim.Gib e gireceğim yalnız 15 günlük süre geçti.Sadece sözleşme numaralarını değiştirip kaydedeceğim.Süre geçtiği için ceza yermiyim acaba?

Güncelleme yapmayacaksınız. Alt tarafta "süresi sona eren" kısmından işlem yapacaksınız. İlk işlem tamamlandığında size "yenilemek istiyorum" gibi bir link çıkacak ona tıklayarak yeni sözleşme nolarını gireceksiniz. Eğer başka bir linke tıklarsanız sözleşmeleri sil baştan (kendi ve mük. bilgileri) girmek zorunda kalırsınız.

çok çook teşekkür ederimm

merhaba üstadlar peki e-birlikte yeni sözleşmeler girerken eski sözleşmeleri fesih yapıp ondan sonra mı yeni sözleşmeleri giriyorsunuz..

Arkadaşlar sözleşmeleri her sene internet vergi dairesinden güncelliyormusunuz. Ben güncellemeye çalıştığımda eski sözleşme tarihini yazıyor bu tarihten sonra güncelleme olmaz gibi bir şey yazıyor. Siz nasıl yapıyorsunuz. Güncellememenin bir cezası var mı. Güncelenecekse nasıl güncellenecek.

Sözleşmeler 01/01-31/12 arasını kapsadığı için güncelleme işi ocak ayında yapılabilir. Şu an eski sözleşme iptal edilip yeniden sözleşme girilebilir.

Eski sözleşmeyi iptal ettiğimde herhangi bir olumsuzluk yaşarmıyım.

Merhaba
bir mükellefimizin sözleşmesini feshedeceğiz, geriye dönük 31.12.2020 tarihi girsem olur mu ? 15 günlük süre diyor ama ocak ayına denk gelirse sıkıntı olur mu ? birde feshedince mükellefin 2020 son geçicisi ve kurumlar vergisini verebiliriz değil mi ?