fonradar

E-beyanname sözleşmesi

alper

Katkı Sunan Üye
Bir mükellefimin eski muhasebecisi 2009 yılına ait Geçici Vergi beyannamelerini düzenlememiş. Vergi dairesinin uyarısı üzerine bu beyannameleri şimdi düzenleyecek. Kendisi beni aradı ve e-beyanname aracılık ve sorumluluk sözleşmemi iptal etmemi ve kendisi işini bitirdikten sonra yeniden sözleşme yaparak sisteme girmemi istedi. Tereddüt ettim, iptal etmek iştemedim. Yanlış bir şey yapmak istemiyorum çünkü. Ancak ben iptal etmediğim müddetçe dönemlerimiz farklı bile olsa o mükellefin beyannamelerini düzenlemek için yetki girişi yapamayacak. Nasıl yapmalıyım bir fikir verir misiniz, iptal etmek zorunda mı kalacağım mecburen acaba?

Ben bu sözleşmeyi iptal edersem, hizmet sözleşmem de iptal durumuna düşmüyor mu? Çünkü onun tarihini ve numarasını içeriyor e-beyanname sözleşmesi.... ???

Ynt: E-beyanname sözleşmesi

eskı muhasebecisi kendı sıfrelerı ıle kendı sozlesmesının donemıne aıt gelır gecıcı ve son donem kdv beyanlarını verebılır.Sıstem buna ızın verıyor

Sorun da bu zaten sistem izin vermediği için sözleşmemin iptali isteniyor. 2008 ve 2009 dönemine ait beyannameler olduğu için ve o dönemde de bu yetki girişi uygulaması olmadığı için; şu anda kimin sözleşmesi varsa o kişi giriş yapabiliyor sadece.

2009 yılı geçici beyanlarına ait yıllık beyan verildiği için artık verilememesi gerekmiyor mu?

KDV'ler de varmış, ki dediğim gibi mesele o değil...

Sözleşmeyi sisteme girmek için 30 günlük süre var. Ve sistem bugün ofsayt, napıcaz.

Yaklaşık yarım saat önce giriş yaptım. :eek: