fonradar

E Beyannameye yeni geçtik..Yardım!!

gurdal67

Katkı Sunan Üye
Selam

Bizim ilçe otomasyona 01.01.2008 itibariyle geçti.Muhatasar beyanname hazırlığı sırasında Ebyn paketini yanlış doldurmuşum..Paketi Gönderdiğimde "hatalı" mesajı aldım.Hata bir vergi no ile ilgili bir rakamın yanlış yazılmasından kaynaklanıyormuş..bende doğrusunu düzenleyip yeniden gönderdim..

Soru1) Doğru gönderilen paket için bile "hatalı" ikazı veriliyor..Nasıl düzelir?

Soru2) Bu hatalı paketler sistemden nasıl silinir?

Acil..teşekkürler...

Ynt: E Beyannameye yeni geçtik..Yardım!!

gönderdiğiniz paketleri onaylamadığınız sürece silmenize gerek yok orda kalabilir.bence kendi bilgisayarınızdaki e-beyanın oluşturduğunuz paketleri silin(muhtemelen paketiniz programınız c:sürücünün altında e-beyan -paketlerde saklıdır.onları silin yeni baştan bir tane doğrusunu hazırlayıp onu paket edip yollayın belki üstünden düzeltme yapmışsanız,yeni şekli ile gitmemiş olabilir.

ilginiz için teşekkürler..hallettik..yeniyiz bu uygulamada ..bu tür sıkıntılar daha çok yaşarız gibi...neyseki forum var!

ek bilgi; maliye b. e-beyan programını yenilediğinde yenisini kurup beyanı yeniden oluşturun. bir beyanda değişiklik yapılmış ise önceki beyanı çağrılıp üzerinde değişiklik yapılarak gönderildiğinde hata veriyor.
örn; ocak beyan döneminden sonra kdv beyanında değişiklik olduğunu varsayarsak. şubat kdv hazırlarken ocak beyanını çağırıp değiştirip kaydederseniz hata alırsınız.