fonradar

E-bi̇ldi̇rge İptal Ve Ek

kadirdiloglu

Katkı Sunan Üye
Merhaba arkadaşlar,

bir müşterimizin personellerinden Nisan ayına ait bildirgesinde 3 ünün sigorta matrahını 2 sininde sgk gün sayısını değiştireceğiz. ancak ben elden verilecek olan bildirgeyi nasıl düzenleyeceğimi bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Merhaba arkadaşlar,

bir müşterimizin personellerinden Nisan ayına ait bildirgesinde 3 ünün sigorta matrahını 2 sininde sgk gün sayısını değiştireceğiz. ancak ben elden verilecek olan bildirgeyi nasıl düzenleyeceğimi bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Sayın Kadirlioğlu

İnternetten Aylık Prim Hizmet Bildirgesini indirin. İptal edeceğiniz bildirgeyi, kişi ,günü v.b bilgileri internetten indirdiğiniz Aylık Prim Hizmet Bildirgesine bilgileri aynen yazınız ve ''İPTAL'' seçeneğini işaretleyin. Bu bildirgenin aynısı bu sefer doğru bilgileri yazıp ''EK'' seçeneğini işaretleyin. Dilekçe yazıp kuruma verin

...Bu bildirgenin aynısı bu sefer doğru bilgileri yazıp ''EK'' seçeneğini işaretleyin. Dilekçe yazıp kuruma verin

Daha önce herhangi bir teşvikten yararlandı iseniz "Ek" değil "Asıl" olacak. Düzenleyeceğiniz yeni bildirgede hiç bir kanun nosu yazmayacaksınız, dolayısı ile teşvikler nisan ayı için uygulanmayacak.

Daha önce herhangi bir teşvikten yararlandı iseniz "Ek" değil "Asıl" olacak. Düzenleyeceğiniz yeni bildirgede hiç bir kanun nosu yazmayacaksınız, dolayısı ile teşvikler nisan ayı için uygulanmayacak.

Ama daha önceden e-bildirgeden 5510 teşvikle onayladığım asıl değil midir , düzeltmem gereken bildirgede ek olarak verem gerekmiyor mu?

Süresinden sonra düzeltme yapacağınızdan artık 5510 teşvikten yararlanamayacaksınız.