fonradar

E-bildirge Sorusu

merhaba iyi forumlar.
Bir çalışanın ay içinde 5 eksik günü var.Çalışan hastaneye gitti.Bu çalışanı aylık hizmet listesinde istirahat olarak gösterip, "çalışmadığıma dair bildirim" kısmından raporunu onayladım.Ama bu kişide hizmet listesindeki "istirahat süresinde çalışmamıştır" seçeneğini işaretlemedim.Bu seçenek olmadığı için kurumun kişinin parasını yatırmaması gibi bir durum olurmu? Teşekkürler.

Hayır parayı yatırmama gibi bir durum olmaz. Para yatar.

Eğer ay içinde rapor haricinde ücretsiz izin, puantaj kaydı vs. başka bir eksik gün sebebide olursa o zaman 12-birden fazla seçeneğini kullanıyoruz eksik gün sebebi olarak. Eğer onu kullanırsak istirahat sürelerinde çalışmamıştır kutucuğunu işaretlemeniz gerekiyor. Sadece rapor varsa ve eksik gün sebebini 01-istirahat olarak bildirdiyseniz kutucuğu işaretlemenize gerek yok zaten.

teşekkürler.
Yalnız bu kişiyi aylık hizmet listesinde eksik gün nedenini 12 olarak gösterdim.çünkü istirahat dışında bir de ücretsiz izin kullanmıştı.Yani şimdi bu parası yatmayacağı anlamınamı geliyor?

Parası yinede yatar. Ancak kutucuğu işaretlemeniz gerekiyordu. İleride bir ceza vs. birşey gelir mi bilemem. Kutucuğu işaretlememe olayında ceza kesildiğini pek görmedim bugüne kadar.

Teşekkür Ederim.
Son bir sorum daha olacak.Peki bu para ne kadar süre içinde ve hangi bankaya yatırılıyor?

Siz rapora onay verdikten sonra SGK parayı aktarıyor. 2 haftayı falan bulur aşağı yukarı. Ziraat bankasından alacak rapor parasını. Her ayın 8i ile 14ü arasında rapor parası ödüyor Ziraat bankası.