fonradar

E-Bildirgede İstirahat Uygulaması Hakkında Soru..

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Selam arkadaşlar.Şöyle bir istirahat durumu var.Bayan temmuz ayında doğum iznine ayrılıyor ve son raporunuda getiriyor,14.11.2008 tarihinde çalışır deniliyor.Normalde bir sorun yok.Kasımda 17 gün gösterilir ve ssk dan gider raporla parasını alır.Fakat bu kişi firmaylada anlaşarak bu tarihten sonrada ücretsiz izne çıkıyor.Ücretsiz izinli olduğu süreler bizi ilgilendirmiyor.Bizi ilgilendiren doğum izni süresince parasını alabilmesi.Yani Temmuzdan 14 kasıma kadar olan süre..Kasım bildirgesini nasıl onaylayacağım konusunda tereddüte düştüm. Bir satırda 14'üne kadar gösterip alt satırda da 14'ünden sonra tekrar istirahatlimi gösterecez. Yani aynı kişiyi alt alta 2 keremi yazmalıyız.Bununla ilgili uygulama yapan varmı?Yardımcı olunursa sevinirim.Teşekkürler.Saygılar..

Ynt: E-Bildirgede istirahat uygulaması hakkında soru..

13/11 (dahil) raporlu ve 14.11 ve sonrası ücretsiz izne ayrıldı ise;
Eğer rapor süresinin ücreti işverence ödeniyorsa 13 gün ve kazanç bildirirsiniz rapor parasınıda gelir kaydedersiniz. Eğer rapor süresinde ücret ödemesi yok ise tüm ay çalışılmadığından gün ve kazanç 0 olarak bildirilir nedeni kısmına "birden fazla/diğer" seçeneği ile bildirim yapılır.
E-sağlık kısmına işçinin raporlu günlerinin kaydında ise iş başı olarak 14/11 girilmelidir.

nane ' Alıntı:
"birden fazla/diğer" seçeneği ile bildirim yapılır.

sn nane bu seçeneğe 01 istirahatli de yazılabilir.Ben o şekilde yazıp rapor parasını alan çok kişi var

Çalışan ay içinde 13 gün raporlu 17 gün ücretsiz izinli. Aylık bildirim ve ek-10 da hatalı seçim başa iş açabilir.

Ynt: E-Bildirgede İstirahat Uygulaması Hakkında Soru..

E-bildirgeyi onaylamanın dışında başka ekrandan (e-sağlık gibi) herhangi bir işlem yapmama gerek var mı?Daha önce bu tip işlem yapmadım,şimdi iş başa düştü:)