e-byn

Üyelik
30 May 2005
Mesajlar
57
gayet güzel ve her işletme için ssk'da olduğu gibi şifre almak gerekmediği ve tek bir şifre ile topluca beyannameleri gönderme imkanı olduğu için mükemmel.tabiyki emekleme aşamasında olup sürekli gelişeceğini varsayıp bazı hataları görmemezlikten geliyorum.
 
Üyelik
1 Haz 2005
Mesajlar
21
e beyan

sayın egemene katılmamak elde değil. Zaman zaman eksiklikleri oluyor ama bence bu kadarıylada çok iyi. Çıraklık döneminde saatlerce bir beyanname için sıra beklediğim günleri düşünüyorumda gerçekten nimet diye düşünüyorum.
 

ayk

Üyelik
1 Haz 2005
Mesajlar
41
gerçekten ben de korkuyordum ama maliyeyi kutlamak lazım ufak ayrıntılar dışında herşeyiyle mükemmel...
hata payını cok azaltıyor.
böylece bazı büyüklerimiz de bilgisayarla tanışmak zorunda kaldı.
beyanname ve tahakkukları acrobat şeklinde saklayabılmek cok hosuma gıttı.
 
Üyelik
1 Haz 2005
Mesajlar
4
Gerçekten de çok güzel adımlar atılmakta Türkiyede.. Şahsen ben adıma konuşayım. En son ne zaman gittim Vergi dairesine ve SSK ya hatırlamıyorum ama Vergi Dairesi ve SSK nın yolunu unuttum diyebilirim.. Yani e-beyanname e-bildirge TEKNOLOJİNİN sunduğu bir armağan diyebiliriz.

Tabi daha sonraki adımlarıda ben bekliyorum.

ALACAKARANLIK :lol:
 
Üyelik
1 Haz 2005
Mesajlar
74
Fikir güzel, uygulama güzel (geliştirilebilir), rahatlık güzel...

:lol:

Emeği geçen herkesi kutlamak lazım.
 
Üyelik
30 May 2005
Mesajlar
67
rahatlik gibisi yok, herseyi bilgisayarimizin basindan yapiyoruz, tahakkuk aliyoruz , sonra aciyoruz bilgisayarimizda bankamizi odemesini yapiyoruz super oluyor. bi de soyle dilekce falan alsalar internetten hersey ayagimiza gelse :p
 
Üyelik
1 Haz 2005
Mesajlar
126
e-beyanname gerçekten büyük rahatlık arkadaşların söylediklerine
katılıyorum. peki mükelleflerinize kestiğiniz makbulardaki kdv'yi alabiliyormusunuz yada ne gibi çözümleriniz var bu konuda
 
Üyelik
3 Haz 2005
Mesajlar
14
biz muhasebe çalışanları için güzel bir uygulama oldu. ancak tahakkukları da paket halinde alabilsek daha güsel olurdu dimi yaaaaaaaaaaaa :lol:
 
Üst