fonradar

E-Fatura Doğrulaması Hk.

Herkese iyi forumlar,
GİB portal üzerinden kullanmaya başladığım efatura yı, yakın bir tarihte özel bir entegratör ile yapmaya başladım. GİB portal deyken arşive aldığım xml formatındaki efaturaları fatura görüntüleme programı ile görüntülüyor ve doğrula butonuna basarak "Mali Mühür Doğrulandı" uyarısını görebiliyordum. Fakat özel engeratöre geçtikten sonra arşive aldığım faturaları görüntülememe rağmen doğrulamasını yapamıyorum. "Mali Mühür Doğrulanmadı" uyarısını görüyorum. Bu durumu gerek özel entegratör firmasına gerekse efatura forum sitesi ile GİB e sordum. Aldığım cevap "bir efaturanın geçerli olması için efatura görüntüleme programı ile görüntülenmesi gerekir, faturayı görüntüleyebildiğinize göre faturalarınız geçerli dir" şeklinde. Aldığım cevaplar içime sinmediği için konuyu burada sorarak buradaki değerli üstadların yorumlarını görmek istedim. Sizcede efaturayı fatura görüntüleme programı ile görüntülemek yeterlimidir? "Mali Mühür Doğrulanmadı" uyarısının bir önemi yokmudur? Niçin GİB Portal üzerinden geçen faturaların Doğrulaması yapılıyorken özel entegrasyon üzerinden gönderilen ve alınan faturalarda doğrulama yapamıyorum?
Saygılarımla,