E-Fatura

Day-Dream

Tanınmış Üye
Üyelik
16 Ağu 2012
Mesajlar
1,544
Konum
İstanbul
Arkadaşlar

Elektrik satanlar e fatura düzenlemek zorunda mıdır ?

Teşekkür ederim
 
Üyelik
30 Nis 2008
Mesajlar
3,824
Konum
İstanbul
421 Nolu VUK Genel Tebliğinin 3.1.1 maddesine göre sadece aşağıdaki mükelleflerin e-fatura düzenleme zorunluluğu bulunmaktadır.

-4/12/2003 tarihli ve 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu kapsamında madeni yağ lisansına sahip olanlar ile
bunlardan 2011 takvim yılında mal alan mükelleflerden 31/12/2011 tarihi itibariyle asgari 25 Milyon TL brüt satış
hasılatına sahip olanlar.

- 6/6/2002 tarihli ve 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (III) sayılı listedeki malları imal, inşa
veya ithal edenler ile bunlardan 2011 takvim yılında mal alan mükelleflerden 31/12/2011 tarihi itibariyle asgari 10
Milyon TL brüt satış hasılatına sahip olanlar.

Elektrik III sayılı listeye girmediğinden bu mükelleflerin e-fatura düzenleme zorunluluğu bulunmamaktadır.
 

Benzer konular

Üst