zirve

E-tebligat Yetkisi Yok Hatası

Üyelik
10 Kas 2008
Mesajlar
12
Konum
istanbul
Kurumlar Vergisi mükellefiyiz.Vergi dairemize giderek yazılı olarak başvurumuzu yaptık Kasım ayı içerisinde.Bugün e-tebligat sistemine girmek istediğimde "yetkisi yok" hatası aldım.Gib'i aradım vergi daireniz kullanıcı gruplarını tanımlaması gerekli dedi.Bu cevap Gib.gov.tr'de soru-cevap kısmında da geçiyor.Verilen cevapta bu şekilde.Fakat oradaki soruda gerçek kişilerin internet üzerinden başvuru yapması sonucu karşılaşılan hata olduğununda vergi dairesine müracat adilmesi gerektiği belirtilmiş. Neyse ben yine de vergi dairesi sicil bölümünü aradım.Telefondan yaptırmak istedim işlemi.Şirketimiz YMM A.Ş. olduğu için ortak olan YMM'lerin oda sicil no, vergi no ve mühür no gibi bilgilerini istediler.Ama en sonunda da verdiğiniz bilgiler sistemle uyuşmadı dendi.1-2 kere daha denedik yine aynı hata.Yarın bizzat gidip halletmeye çalışacağım.Bu tarz sorun yaşayan arkadaşlar var mı ?
 

merkür2

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Tem 2012
Mesajlar
5,266
Konum
Manisa
Yeni yılda e-deftere geçme durumunuz var mı? Eğer var ise e-tebligat işlemini bizzat ankara merkezden yaptıkları için olabilir. VD Ankara ile irtibata geçerek işlemi tamamlamalarını söyleyin.
 
Üyelik
21 Ara 2015
Mesajlar
1
Konum
İstanbul
E-deftere gecme durumumuz yok.

Merhabalar, eğer sorununuz hala devam ediyor ise yardımcı olmaya çalışayım.
Aynı sorun bizim firmamız ile de başımıza geldi, sorun muhtemelen aynı;
Biz 2013 yılında vergi dairesi kullanıcı şifresi almak için başvuru yapmıştık. bize internet üzerinden beyanname gönderme şifresi verilmiş (normalde mali müşavir alabiliyor yada tam tastik sözleşmeniz olmalı).
Fakat internet üzerinden şifre ile hiç beyanname gönderilmedi, sadece borcu yoktur vs. almak için kullandık. buraya kadar herşey normal,Taki E-Tebligat şifresi almak için başvuru yapana kadar, bu süreç resmen eziyete dönüştü,
Önce bizden mevcut mali müşavirimizin gelmesini, tarafına vekalet vermemiz gerektiğini, mali mührü, sözleşmesi ve diğer bütün evraklarla bizzat onun başvuru yapması gerektiği söylediler, (zaten full vekaletimiz var elimizde biz yapalım diyoruz olmaz deyip geçiştiriyorlar), bizde vergi dairesi üstlerinden rica ettik ve sadece sistemden 10 saniyesini alarak E-Beyanname kullanıcısını Vergi dairesi kullanıcısına çevirdiler ve işlem halloldu. yapacakları sadece bu kadar.

yardımcı olabilirsem ne mutlu bana, dilerim halletmişsinizdir... iyi çalışmalar.
 

Benzer konular

Üst